مواد لازم:
ارد ١/٥ پ

شكر ١/٥ پ
شير ١ پ
روغن مايع ١ پ
پودر كاكايو ٥ ق س
تخم مرغ ٣ عدد
وانيل ١/٢ ق چ
بكينگ پودر ١ ق چ
طرز تهيه:
شير و شكر و كاكايو و روغن خوب مخلوط ميكنيم تا يكدست بشه بعد از اين مواد به اندازه يك پيمانه برميداريم كنار ميزاريم يعني توي يخچال،تخم مرغارو به بقيه مواد اضافه ميكنيم و وانيل،بعد ارد و بكينگ پودر مخلوط با هم و سه بار الك شده را با مواد مخلوط ميكنيم و در قالب چرب شده ترجيحا مستطيلي ميريزيم و در فر ١٨٠ درجه از قبل گرم شده و طبقه وسط ميگذاريم به مدت ٣٥ تا ٤٠ دقيقه،يعني تا وقتي كه به چاقوي فرو رفته توي كيك چيزي نچسبه،بعد از پخت از فر بيرون مياريم با چاقو برش مربعي ميديم و همون مايعي بود كه رفت توي يخچال مياريم و همونطور كه كيك داغه ميريزيم روي كيك و ميگذاريم كيك يه دو ساعتي توي يخچال بمونه و بعد هم كه از قالب بيرون بيارين
https://www.facebook.com/groups/cooking.miracle/?fref=nf

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک سیب و کیک هویج مریم پز
کیک سیب:
سیب 2 عدد
دارچین 1ق غ
کره 1ق غ
تخم مرغ يك عدد
شكر يك ليوان
وانيل 1ق چ
شيريك ليوان
روغن يك ليوان
ارد یک و نيم ليوان
بکینگ پودر 2 قاشق چ
طرز تهيه :
ابتدا سیب را پوست گرفته و به قطعات دلخواه خرد کرده و با کره و دارچین تفت میدیم (از بوی خوبش لذت ببرین) بعد تخم مرغ و شكررو ميزنيم تامخلوط بشن بعد وانيل و شيروروغن رو به مواد اضافه کرده و بعد آرد و بکينگ پودر را بهش اضافه ميكنيم و توقالبی که خوب با روغن چربش کردیم می ریزیم و سیب را روی آن می چینیم تا حدی که نصفش بیرون بمونه می ذاریم توی فری که از قبل روشن کردیم حدود 45-50 دقیقه کافیه البته بازم بستگی به فر خودتون داره (من تو فر همین زمانو می ذارم ولی تا مایکروفرم 20 دقیقه ای می پزه)

کیک هویج:

هویج 2 عدد
تخم مرغ يك عدد
شكر يك ليوان
وانيل 1ق چ
شيريك ليوان
روغن يك ليوان
ارد یک و نيم ليوان
بکینگ پودر 2 قاشق چ
طرز تهيه :
ابتدا هویج رو پوست گرفته و رنده می کنیم بعد تخم مرغ و شكررو ميزنيم تامخلوط بشن بعد وانيل و شيروروغن رو به مواد اضافه کرده و بعد آرد و بکينگ پودر را بهش اضافه ميكنيم و خوب می زنیم در نهایت هویج رنده شده رو اضافه کرده و خوب مخلوط کرده و توقالبی که خوب با روغن چربش کردیم می ریزیم بعد توی فری که از قبل روشن کردیم حدود 45-50 دقیقه کافیه البته بازم بستگی به فر خودتون داره (من تو فر همین زمانو می ذارم ولی تا مایکروفرم 20 دقیقه ای می پزه) نوش جونتون

منبع اینترنت

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

٣ تا تخم مرغ و ١ ليوان شكر و ٣/٤ ليوان شير و نصف ليوان روغن يا كره و همچنين ١/٢ ليوان گردو خورده شده و ١/٢ پودر نارگيل البته پودر نارگيل اختياري . ٣ موز له شده و كمي وانيل و كمي پودر پكن پودر و ٢ ليوان سر خالي أرد . اول تخم مرغ با وانيل خوب ميزنيم بعد شكر و روغن و بعد از كمي زدن شير و پودر گردو و پودر نارگيل و بعد موز له شده و در اخر أرد با پكين پودر قاطي كرده و اضافه مي كنيم و در قالب مي ريزيم ١٨٠ درجه وسط فر و ٤٠ تا ٥٠ دقيقه بستگي به فر دارد . اميدوارم بتوانم كمك كرده باشم .

منبع : نت

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک گوشت .روش اول :

مواد لازم جهت خمیر کیک:

4عدد تخم مرغ

1 لیوان ماست

2 لیوان آرد الک شده

نصف لیوان روغن

2 قاشق مرباخوری پکینگ پودر

مقداری نمک و فلفل

طرز تهیه: تخم مرغ نمک و روغن و فلفل رو با هم زن خوب هم میزنیم سپس ماست و پکینگ پودر رو اضافه میکنیم و در نهایت آرد الک شده.

دستور خمیر2:

1عدد تخم مرغ

1 استکان ماست سفت

1.5قاشق غذاخوری روغن آب شده یا کره آب شده

1قاشق مرباخوری پر خمیرمایه فوری(رودستار)

1قاشق غذاخوری شکر و مقداری نمک

آرد به میزان لازم

طرز تهیه خمیر:

کیک گوشت ، روش دوم:

اگه از خوردن غذاهای فانتزی لذت میبرین بد نیست این کیک رو برای یه بار هم شده امتحان کنین مخصوصا برای مهمونی
عصرونه .

مواذ لازم : 1. تخم مرغ 4عدد

2. ماست1پیمانه

3. روغن مایع1ِپیمانه

4. آرد2ونیم پیمانه

5. نمک وفلفل به میزان لازم سس گوجه برای تزیین

تخم مرغ وروغن نمک وفلفل را با همزن زده ماست وکمی بکینگ پودر(حدود 1ق م )مخلوط کرده و به تخم مرغ اضافه کرده آرد را هم کم کم اضافه کرده در قالب 20×30نیمی از مواد را ریخته بعد مواد میانی که شامل گوشت چرخ کرده وپیازو رب و نمک و فلفل و ادویه میتونه آویشن باشه واگه ذوست داشتین فلفل دلمه ای با مواد تفت بدین ولای مواد بریزین وبقیه خمیر را روی مواد میدیم من در آخر روش کمی پنیر پیتزا ریختم و در فر 180 بمدت 1 ساعت .نوش جون
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک اسفنجی بدون فر

مواد لازم:
تخم مرغ 5 عدد
آرد 10 قاشق غذاخوری پر
شکر 10 قاشق غذاخوری پر
بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری سرخالی
هل به میزان لازم (اگر کمی بیشتر هم باشد خوشمزه تر میشود)
روغن مایع نصف استکان (که برای چرب کردن ظرف و اگر دوست داشتند یکی دو تا قاشق داخل کیک بریزند)
وانیل 1 قاشق چایخوری سرخالی

طرز تهیه:
زرده تخم مرغ و شکر و با هل با هم با همزن برقی یا دستی میزنیم سفیده تخم مرغ را جدا از اینها میزنیم تا به صورت کف درآید زرده و هل و شکر را که زده بودیم به سفیده اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم شکر و آرد را به مواد اضافه میکنیم وانیل را هم اضافه میکنیم با کف گیر به صورت دورانی آرام مخلوط میکنیم تا پفش نخوابد این کیک را میتوان دو رنگ درست کرد میتوان داخلش گردو هم ریخت ولی وقتی که هم خورد داخل قابلمه ریخته شود اول بخشی از مواد را داخل ظرف ریخته و بعد گردو اضه میکنیم که کف ظرف گردوها نسوزد بعد بقیه مواد را اضافه میکنیم کمی داخل ظرف روغن میریزیم که چرب شود مواد را داخل قابلمه میریزیم سعی کنید قابلمه خیلی پر نشود که پف کند گاز را روشن میکنیم دم کش میگذاریم بعد در قابلمه را میگذاریم اندازه برنج دم میکنیم این کیک را یعنی 10 تا 15 دقیقه بماند حاضر میشود حرارت هم متوسط باشد.
* وقتی این کیک آماده شد از هر قالبی میتوان استفاده کرد.
** چون این فر روی گاز آماده میشود حرارت همه جای کیک یکسان است پس وقتی که از ظرف بیرون میاوریم پف آن به همان صورت باقی میماند اما در فر ممکن است وقتی کیک را از فر بیرون آوردیم پف آن بخوابد. این کیکی حتی میتواند روی بخاری هم دم بکشد اگر روی گاز میگذاریم باید از شعله پخش کن استفاده کنیم.
*** هرچه زرده بیشتر زده شود بهتر است حتی تا حدی میزنیم که رنگ آن سفید شود و اگر دوست نداشتیم که سفید رنگ بماند کمی زعفران به آن اضافه میکنیم.
**** برای هر یک تخم مرغ، دو قاشق شکر و 2 قاشق آرد لازم داریم.منبع نت


+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

https://www.facebook.com/media/set/…
کیک مرغ من
اول بگم که من به این روش درست میکنم که رژیمی تره. یعنی از خامه اصلا استفاده نمکینم واز سس هم یک سوم ماست استفاده میکنم و خیلی هم مزه اش رو دوست دارم. حتی میشه فقط از ماست غلیظ سون که خیلی هم خوشمزه ست استفاده کنین. اگه از ژامبون مرغ استفاده میکنید از میزان مرغ کم کنید .
مواد لازم: نان تست 16 عدد – سینه مرغ 1 عدد – پیازچه و خیار شورو گردوی خرد شده هرکدام 1 پیمانه - مخلوط سس مایونز و ماست غلیظ ( و در صورت تمایل خامه ) 2 لیوان – ژامبون مرغ 1 پیمانه (در صورت تمایل ) نمک فلفل و آبلیمو به میزانی که خودتون دوست دارید.
طرز تهیه: ابتدا سینه مرغ رو با نمک و زرچوبه و پیاز بپزین و بعد خرد کنید و با پیازچه، خیار شورو گردوی خرد شده مخلوط کنید. حالا در یک کاسه، سس مایونز و ماست غلیظ ( و در صورت تمایل خامه ) و نمک، فلفل و آبلیمو رو با هم مخلوط کنید. یک سوم از آن را با موادمون مخلوط کنید و دو سوم اون رو برای لایه های کیک و تزئین کنار بذارین. خب حالا با قیچی لبه های تیره رنگ نانها را جدا کنید سعی کنید همه نانها رو یک اندازه در بیارید تا کارتون خوشگل و مرتب بشه. در ظرف مناسب سرو، 4 تا از نانها را کنار هم چیده و کمی از مخلوط ماست رو با قاشق روی تمام سطحش پخش کنید و مقداری از موادمون رو روی نانها به صورت صاف و یکدست پخش کنید و دوباره 4 تا از نونها رو روی اینها بزارید و همون مراحل رو تکرار کنید تا مواد تموم بشه و 4 لایه 4 تایی( 16 نان ) داشته باشیم. خب کار ما اینجا تقریبا تموم شده سطح آخر کار و کناره های کیک رو با مخلوط سس و ماست پوشش میدیم و هر تزئینی که دوست دارید انجام بدین. من برای شما سه تا تزئین گذاشتم امیدوارم خوشتون بیاد. نوش جان/ قزوین دسر
برای تزئین میتونید از قسمتهای سبز پیازچه که خیلی خوشرنگ هست استفاده کنید یا خود پیازچه رو برش بزنید و گل درست کنید و یا اگه از ژامبون مرغ استفاده کردید، میتونید برشهای نازکش رو مثل گل رز بپیچید با خلال دندون محکم کنید و روی کیکتون قرار بدین و یا کناره های نانها رو دور کار بچسبونید تا مثل سبد بشه. نمونه کارهامو ببینید

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

ارد2لیوان.شکر1لیوان.تخم مرغ 3عدد.گردو50گرم.پوره کدو حلوایی1لیوان.ماست3قاشق.روغن مایع1پیمانه.بیکین پودر 1قاشق مرباخوری.دارچین نصف قاشق چای خوری طرزتهیه.شکروتخم مرغ روباهم مخلوط وهم میزنیم5دقیقه روغن وماست رامیریزیمهم میزنیم بعدپوره رااضافه کرده خوب مخلوط میکنیم اردودارچینوبیکین پودر راباهم مخلوط کرده الک میکینم کم کم اضافه میکنیم بالیسک هم میزنیم گرود هم به دلخواه میریزیم داخل مافین را چرب وکپسول قرارداده ازمایه داخلش میریزیم فر180درجه مدت40تا45دقیقه بعداز خنک شدن خامه تزیین میکنیم نوش جان..

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کيک تابه اي
آشپزی آریایی 12 دی 1393
{ خواهش دارم لایک کنید بعد اشتراک بذارید تا دوستان بیشتری بتوانند پست را ببینند.-سپاس}
اين کيک براي آن دسته از عزيزاني هست که درخواست کيک بدون فر رو دارند بسيار خوشمزه است و خيلي خوب باز شده است توصیه میکنم حتما درست.
مواد لازم:
ارد 2 پيمانه
شکر 1 پيمانه
تخم مرغ 2 عدد
شير 1 پيمانه
پکنيگ پودر 1 قاشق مربا خوري
دارچين 1 قاشق مربا خوري
روغن مايع 3 قاشق غذاخوري
وانيل نوک قاشق چايخوري
نمک نوک قاشق چايخوري
طرزتهيه:
در تابه مناسبي 1 قاشق روغن ريخته و همه تابه را با روغن پوشش داده وميگذاريم تا تابه داغ شود.
شکر و تخم مرغ را با همزن دستي ميزنيم تا شکر حل شود روغن و شير را اضافه ميکنم باز مخلوط را هم ميزنيم.
مواد خشک را الک کرده به مايع تخم مرغ اضافه ميکنيم.
به ارامي و فقط از يک سمت همش ميزنيم تا مواد يک دست شود زياد هم نزنيد که تا پفش نخوابد.
تابه را که از قبل روغن ريخته وگذاشتيم داغ بشود حالامواد کيک را توي تابه ميريزيم .
اگر همه نکات اندازه گيري را دقت کرده باشيد نياز به صاف کردنش نيست خودش در تمام سطح تابه پخش خواهد شد .
در اين هنگام روي مواد کيک تون کشمش يا گردو يا هر چيزي که داريدمن آفتابگردون ريختم.
حالا دم کني را روي تابه قرار داه و شعله را کم کنيد تا کيک شما بدون اينکه کفش بسوزد به ارامي بپزد و پف کند.
15دقيقه بعد دم کني را برداشته و کيک را برگردونيد تا روي شعله خيلي کم طرف ديگرش هم پخته و سرخ شود ديگه نياز به دم کني هم نيست..
باز تکرار ميکنم شعله را پايين بکشيد و روي درجه ملايم بگذاريد .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

شكلات تلخ خرد شده ١٥٠ گرم
كره ١/٢ پيمانه
شكر ١ پيمانه
آرد ٣/٤ پيمانه
وانيل ١/٢ ق چ
نمك ١/٤ ق چ
تخم مرغ ٢ عدد
پودر كاكائو و گردوي خرد شده به اندازه ي لازم
اول فرتون را با حرارت ١٧٥ درجه سانتيگراد روشن كنيد . سپس ظرفي به ابعاد ٢٠*٢٠ را كاغذ روغني بياندازيد .
شكلات و كره را در ظرفي ريخته يا به روش بن ماري يا داخل مايكروفر به مدت ١ دقيقه گذاشته تا ذوب شود سپس شكر و وانيل را اضافه كرده مخلوط كنيد بعد هم تخم مرغ ها و دوباره مخلوط در اخر هم ارد و نمك به همين آساني ، بعدشم اگر خواستيد گردو استفاده كنيد حالا گردوهاي خرد شده را بريزيد كف قالب و مايع براني را بديد روي گردو ها بعدم داخل فر به مدت نيم ساعت گذاشته حاضر كه شد بگذاريد خنك شود براي روي براني هم گاناش شكلاتي كه از تركيب خامه مايع ٥٠ گرم و شكلات ٥٠ گرم استفاده مي كنيم به اين صورت كه خامه داخل مايكروفر ٥٠ ثانيه گذاشته وبعد روي شكلات ها ريخته هم مي زنيم تا يكدست شود حالا اين گاناش را روي براني خنك شده داده داخل يخچال به مدت ١ ساعت بگذاريد در آخر با پودر كاكائو و ميوه ي دلخواه تزيين و سرو كنيد. نوش جان
https://www.facebook.com/groups/600968883350908/831089670338827/?ref=notif¬if_t=group_activity

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک چای دارچینی

حتما از نیم ساعت قبل همه مواد رو از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسه تو پخت کیک خیلی تاثیر داره.
مواد لازم:
کره نرم در دمای محیط ۶۰ گرم + ۱۰ گرم برای روی کیک
شکر ۲/۳ پیمانه + ۱ قاشق غذاخوری برای روی کیک
دارچین ۱ قاشق چایخوری
شیر ۱/۳ پیمانه
آرد ۱ پیمانه
وانیل ۱ قاشق چایخوری
تخم مرغ ۱ عدد
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱/۴ قاشق چایخوری
قالب ۲۰ سانتیمتری
فر رو با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت یا ۱۵۰ درجه سانتیگراد روشن میکنیم. و ته قالب رو با کره خوب چرب میکنیم.
کره نرم شده و شکر و وانیل رو خوب باهم مخلوط میکنیم تا حالت روشن و کرمی پیدا کنه. تخم مرغ رو اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم. شیر رو اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم.آرد و بکینگ پودر و نمک رو مخلوط میکنیم و آروم آروم اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم. داخل قالب خوب پهن میکنیم و در فر به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه میپزیم. این کیک خیلی ترد هست و حتما بگذارید تا خوب خنک بشه و بعد از قالب خارج کنید. روی کیک کره آب شده میمالیم و شکر و دارچین رو که از قبل باهم مخلوط کردیم روی کیک میپاشیم و برش میزنیم

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک پرتقالی
این کیک بافت خیلی خوبی دارد و بسیار هم خوشمزه است و حتی برای کیک های تولد هم می توان از آن استفاده کرد. پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید
مواد لازم برای کیک
تخم مرغ 2 عدد
شکر نصف پیمانه
کره 100 گرم
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری
آرد یک پیمانه
بیکینگ پودر 2 قاشق غذاخوری
آب پرتقال نصف پیمانه
پوست پرتقال رنده شده 2 قاشق غذاخوری
مواد لازم برای سس
آب پرتقال یک چهارم پیمانه
شکر یک سوم پیمانه
طرز تهیه
ابتدا فر را در درجه 170 درجه یا 340 می گذاریم
کره و تخم مرغ باید به دمای محیط رسیده باشند
کره و شکر را با هم با هم زن به مدت 3 دقیقه می زنیم و بعد تخم مرغها را یکی یکی اضافه کرده و به همراه وانیل هم می زنیم به مدت 5 دقیقه و بعد آب پرتقال و رنده پوست پرتقال را هم اضافه می کنیم
بیکینگ پودر و آرد را الک کرده و به مواد اضافه می کنیم و فقط با لیسک کمی مخلوط می کنیم تا آرد کاملا با مواد مخلوط کرده
کف قالب را کاغذ روغنی گذاشته و مواد را داخل قالب می ریزیم و داخل فر می گذاریم به مدت 40 دقیقه
برای تهیه سس آب پرتقال و شکر را در ظرفی ریخته و روی شعله کم می گذاریم بمدت 5 دقیقه تا سس رقیقی بدست آید
بعد از این که کیک را از فر در آوردید و کمی سرد شد سس سرد شده را روی کیک می ریزیم و بمدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک یزدی
مواد لازم :
آرد 250 گرم
جوش شیرین یک ق م

ماست یک لیوان
تخم مرغ دو عدد
شکر آسیاب شده 180 گرم
هل پودر شده یک و نیم ق چ
گلاب یک سوم لیوان
روغن مایع دو سوم لیوان
طرز تهیه

فر رو روی 180 سانتی گراد 350 فارنهایت گرم میکنیم
اول جوش شیرین رو توی ماست میریزیم و هم میزنیم و کنار میذاریم
بعد تخم مرغ ها رو حسابی میزنیم , شکر را اضافه میکنیم و دوباره حسابی میزنیم تا تا کرم رنگ بشن
روغن و ماست رو اضافه میکنیم و دوباره هم میزنیم, اگر هل و گلاب میخواستیم بزنیم همراه روغن و ماست به مواد اضافه میکنیم
آرد رو که قبلا الک کرده ایم به مواد در دو مرحله اضافه میکنیم , و به آرامی هم میزنیم(با پایین ترین سرعت هم زن)
در قالب کیک یزدی که قبلا کپسول گذاشته ایم (دو سوم قالب را پر میکنیم), رویش کمی پودر پسته می ریزیم )و برای بیست و پنج دقیقه در فر میگذاریم

تجربه :
حتما از ارد سفید یا ارد کیک استفاده کنید تا بافتش سفید باشه

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

این کیک خیلی راحت تهیه میشه، بعد ازاینکه ۲۴ ساعت دریخچال موند طعم ومزه شیرینیهای تر خوش کیفیت رو به خودش میگیره ، امیدوارم درست کنید واز خوردنش لذت ببرید

شیر: 2 لیوان
شکر: 1لیوان
کاکائو: سه قاشق غذا خوری
کره : 50 گرم
آرد: 2 قاشق غذاخوری
بیسکویت پتی بور : 2 بسته بزرگ ( یا هرنوع بیسکویت ساده دیگه )

طرزتهیه
شیرشکر آرد و کاکائو رو خوب باهم مخلوط کنید تا کاملا یکدست بشه ( میتونید با همزن بزنید ) بعد بزارید رو شعله گاز و هم بزنید تا بجوشه و سفتیش مثل فرنی بشه بعد کره رو اضافه کنید هم بزنید و ازروگازبردارید
ته یه قالب مستطیل یه ردیف بیسکویت بچینید( میتونید ته ظرف کاغذ روغنی پهن کنید
مایع شکلاتی رو داغ بریزید روش
مجددا یه لایه دیگه روی اون بچینید
و دوباره مایع شکلاتی داغ را روی آن بریزید فقط تا جایی بریزید که روی بیسکوییت ها را بپوشونه و از کنارش بیرون نزنه
مجددا یک لایه دیگه بیسکوییت می چینیم و به همین ترتیب ادادمه می دم تا 4 ردیف بیسکوییت چیده باشیم بعد مایه شکلاتی را می ریزیم ،بعد چندتا بیسکویت رو خرد کنید و بپاشید رو کیک
حد اقل سه تا چهارساعت بزارید تو یخچال تا خودش رو بگیره ، اگه فرصت داشتید یه روز کامل بزارید تو یخچال باشه تا خوب جابیفته!!! بعد برش بزنید و سرو کنید

تنها نکته مهم اینه که مایع شکلاتی باید داغ باشه بنابراین سریع باید عمل کنید ، البته اگه دیدید مایع خنک شد میتونید مجددا چند دقیقه رو حرارت ملائم قرار بدید
نوش جان

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کاپ کیک ذرت
1پ آرد
3/4پ روغن
1پ شیر
2پ آرد ذرن
1و1/2 ق غ پ پ
1و3/4 پ شکر پودری
5 تخم مرغ
1ق چ وانیل
1ق م رنده پوست پرتقال
آردهارو به همراه پ پ الک میکنیم.تخم مرغهارو همراه شکر آنقدر زده تا کرم مانند شود سپس روغن و رنده پوست پرتقال و وانیل رو میریزیم و دوباره خوب مخلوط میکنیم.شیر و آردها رو در سه مرحله میریزیم .و باقاشق یا لیسک هم میزنیم.
قالب کاپ کیک را چرب کرده 3/4مواد رو میریزیم و در فر با حرارت 180به مدت 25-30 دقیقه میپزیم.بعد از خنک شدن سس آماده کرده رو میریزیم.
(سس لیمو
1پ شکر پودری را با 1ق غ روغن ذرت و 2-3ق غ شیرو 1ق چ آبلیمو خوب مخلوط کرده کمی روی حرارت گذاشته تا غلیظ شود. روی کاپ کیک میریزیم و با شکلات رنده شده تزیین میکنیم.)

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کاپ کیک شیر

مواد لازم:
آرد=2 لیوان
شکر=1 لیوان و نصف
روغن=1 لیوان
تخم مرغ=3 عدد
گلاب=1 لیوان
شیر خشک=3 قاشق غذاخوری
پکینگ پودر=1 قاشق غذاخوری
وانیل=1 قاشق مرباخوری

طرزتهيه


1. تخم مرغ را با شکر و روغن خوب هم می زنیم.

2. شیر خشک را با گلاب و وانیل مخلوط می کنیم و داخل مواد می ریزیم و خوب با همزن هم می زنیم تا با هم مخلوط شود.
3. آرد و پکینگ پودر را الک کرده و به مخلوط اضافه می کنیم و با همزن دستی کمی هم می زنیم.

4. مواد را داخل قالب کاپ کیک و در فر به مدت 30 دقیقه با درجه حرارت 170 درجه سانتی گراد می گذاریم تا کیک بپزد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک شکلاتی بسیار نرم و خوشمزه
1و1/4پ شکر
1/4پ کاکائو
1پ شیر
3تخم مرغ
2پ آرد
1/2پ روغن
1ق م پکینگ پودر
1/2ق چ وانیل
یک پنسه نمک
ابتدا شکر و کاکائو و شیر را خوب هم زده روی حرارت گذاشته تا شکر ذوب شود موندن زیاد نمیخواد سپس از حرارت برداشته تا خنک شود.در ظرف دیگر تخم مرغ رو با روغن و وانیل خوب میزنیم بعد به مواد بالا اضافه میکنیم آرد و پ پ و نمک سه بار الک شده را کم کم ریخته و بصورت دورانی با لیسک هم میزنیم.بعد در قالب چرب و آردپاشی شده مواد را ریخته در فر گرم با حرارت ح به مدت 40-45دقیقه میپزیم.
سس روی کیک :
بعد سس رو که شامل یک عدد خامه و 1/4پ شکرو1/4شیر عسلی رو خوب مخلوط کرده روی حرارت میگذاریم بعد از ذوب شدن شکر و یه جوش خوردن برداشته کنار میگذاریم. کیک را بعد از خروج با این سس که میتوانید دو رنگ کنید بریزید یعنی به مقداری از سس پودر کاکائو میریزیم.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 
کیک و شیرینی + نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

نان خرما و عسل

 
 
 
 
دوستان ،این نون خیلی خوشمزست و بافت بسیارنرم و پوکی داره  و می تونه برای سحری و افطار گزینه ی خوبی باشه و با کره خیلی مزه می ده ،بهتون بیشنهاد می کنم امتحانش کنید .

 

 
 

مواد لازم :

1 و ¾ پیمانه آرد سفید  یا 250 گرم + مقدار اضافی برای آرد پاشی یا اگه به آرد بیشتری نیاز شد
½ پیمانه آرد کامل گندم یا 75 گرم
نمک ½ قاشق چایخوری
خمیر مایه ی فوری  2 و ¼ قاشق چایخوری یا 7 گرم
آب ولرم 1 پیمانه یا 200 میلی لیتر
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری
عسل 3 قاشق غذا خوری
خرمای خشک خرد شده  ½ پیمانه یا 75 گرم
کنجد 2 قاشق غذا خوری  + مقداری برای تزئین روی نان
 

 

 
 

روش تهیه :

آرد سفید و آرد کامل گندم رو در طرفی الک کنید و نمک رو بهش اضافه کنید و هم بزنید . در ظرف دیگری عسل ،روغن و آب رو با هم مخلوط کنید و خمیر مایه رو بهش اضافه کنید .
 
 
 
بعد آرد رو کم کم اضافه کنید تا خمیر کمی چسبناک و لطیفی بدست بیارید ، ممکنه بسته به جنس آردتون به آرد بیشتری نیاز داشته باشید ولی آرد رو کم کم اضافه کنید چون اگه زیاد آرد اضافه کنید نونتون خشک می شه .یادتون باشه یه خمیر با کیفیت کمی چسبناکه . سطح کارتون رو کمی آرد پاشی کنید و خمیر رو که هنوز کمی چسبناکه برای 10 دقیقه ورز بدید تا خمیر الاستیک بشه و وقتی مقداری از خمیر رو می کشید کش بیاد و پاره نشه. چسبندگی خمیر در حیت ورز دادن از بین می ره. بعد ظرفی رو چرب کرده و خمیر رو داخلش بزارید و روش یه بعلاوه بزنید و روش رو با کیسه بپوشونید
 
 

و در جای گرم در حدود یکساعت بزارید تا حجمش دوبرابر بشه .

 
 پف خمیر رو بخوابونید
 
 
 
 خرما و کنجد رو بهش اضافه کنید
 
 
 
 و ورز بدید تا خوب با خمیر مخلوط بشه .
 
 
 
 قالب کیک صبحانه مستطیل شکل ( قالب لوف ) رو با کره چرب کنید یا کاغذ روغنی بزارید و خمیر رو شکل بدید و در قالب بزارید. با کاغذ روغنی در آوردن نون راحت تره.
 
 
 
 و روش رو با کیسه بپوشونید و بزارید 30 دقیقه بمونه تا حجمش دوبرابر بشه .
 
 
 
فر رو روی 200 درجه روشن کنید و داخلش یه ظرف آب جوش قرار بدید تا گرم و مرطوب بشه .
بعد با قلم کمی شیر روی سطح خمیر بمالید و روش کنجد بپاشید
 
 
 
 و نون رو در طبقه ی وسط فر برای 30 دقیقه یا تا زمانی که وقتی به ته قالب ضربه می زنید صدای تو خالی بده  قرار بدید ، البته می تونید روی سطح نون هم امتحان کنید و  ضربه بزنید اگه صدای تو خالی نداد داخلش نپخته هنوز،ته قالب رو با دست ضربه نزید چون داغه ولی روی نون رو می تونید با انگشتتون امتحان کنید  . اگه دیدید که روش داره برشته می شه و هنوز داخلش نپخته روش آلومینیوم بکشید ولی اطرافش رو محکم نبندید تا داخلش هم بپزه و بعد از در آوردن 10 دقیقه قالب رو روی تور سیمی قرار بدید و بعد نون رو در بیارید و روی تور سیمی قرار بدید تا کاملا خنک بشه ، می تونید روی نون کمی کره بمالید تا سطحش براق بشه. بعد با یه چاقوی دندانه ی برش بزنینش . می تونید نون رو بعد از برش زدن و بعد از این که کاملا به دمای محیط رسید در کیسه بزارید و فریز کنید و هر وقت خواستید در تستر گرمش کنید .
 
 
 
 
نوش جان / ارغوان
 
 http://ghazayedelkhah.blogspot.ae/2014/07/blog-post_9.html#more
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

مواد لازم :

آرد 3 و 1/2 پیمانه
آرد سمولینا 2 قاشق غذا خوری
شکر 2 قاشق غذا خوری
نمک 1 پینچ
بیکینگ پودر 1 و ¼  قاشق چایخوری
ادویه ی کعک ( شامل1/4 قاشق چایخوری هل ، ¼ قاشق چایخوری دارچین ، 1/8 قاشق چایخوری میخک و 1 پینچ جوز هندی)

وانیل 1/8  قاشق چایخوری
بیکینگ پودر 1 و ¼  قاشق چایخوری
روغن کره ی حیوانی در دمای محیط 250 گرم (تقریبا 1و ¼ پیمانه) مثل روغن شکللی
شیر ½  تا ¾ پیمانه که بسته به جنس آردتون می تونه متفاوت باشه

برای مواد داخلی که البته بستگی به میل خودتون داره  :

پسته 75 گرم خرد شده یا ½ پیمانه + ½ قاشق چایخوری هل + 1 قاشق غذا خوری آب شکوفه ی پرتقال (بهار نارنج)+ 1 قاشق غذا خوری شکر +ا قاشق غذا خوری کره ی آب شده
گردو 100 گرم خرد شده یا ¾ پیمانه +1 قاشق چایخوری دارچین + ¼ قاشق چایخوری هل +1 قاشق غذا خوری آب شکوفه ی پرتقال + 1 قاشق غذا خوری شکر +1 قاشق غذا خوری کره ی آب شده
خرما 100 گرم هسته و پوست گرفته + ½ قاشق چایخوری دارچین + 1/8 قاشق چایخوری هل + 1 قاشق غذا خوری کره
*** منطور از قاشق چایخوری ،قاشق چایخوری استاندارد هستش که تقریبا برابر با قاشق مربا خوریه.
*** همه مقدایر اندازه گیری سر صاف هستند و پیمانه و قاشق های اندازه گیری استاندارد هستند .

طرز تهیه :

آرد ،نمک و بیکینگ پودر رو با هم مخلوط کنید و الک کنید،بعد سمولینا ،شکر وادویه ها و وانیل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید .

 
 

 

 

 

 

 اگه stand Mixer داشته باشید خیلی کارتون راحته که باید از تیغه ی مارپیچ استفاده کنید ، البته از تیغه مارپیچ همزن برقی معمولی هم می شه استفاده کرد ولی خیلی سخته و زمان می بره و دستتون درد می گیره ،پس همون محترمانه با دست مخلوطش کنید ! بعد روغن جامد رو اضافه کنید و مخلوط کنید و با دست ورز بدید تا روغن کامل به خورد آرد بره

 


 و بعد  ½ پیمانه شیر رو اضافه کنید و مخلوط کنید و ورز بدید تا خمیر لطیف و منسجمی بدست بیارید ،اگه دیدید که خمیر منسجم نیست کم کم کمی شیر بهش اضافه کنید و ورز بدید تا منسجم و نرم بشه چون این بستگی به جنس آردتون داره ، من تقریبا 3/4 پیمانه استفاده کردم .

 


خمیر رو کمی ورز بدید و در ظرفی بزارید و روش رو با کیسه بپوشونید و برای 20 دقیقه  بزارید در دمای اتاق استراحت کنه .

برای داخل شیرینی ها مواد رو با هم مخلوط کنید و کنار بزارید به جز خرما که باید کره رو روی حرارت بزارید و بعد خرما رو بهش اضافه کنید و بعد ادویه ها رو و تفت بدید و لهش کنید تا به صورت یه خمیر بشه،اگه از قبل مواد داخلش رو آماده کنید کارتون راحت تر می شه .
 
 

از خمیر گلوله هایی بنا به سایز قالب جدا کنید و گرد کنید و در اون سوراخی ایجاد کنید و با فشار دادن کناره های دایره سوراخ رو بزرگتر و ضخامت دیواره رو کمتر کنید
 
 
 
 و از مواد مورد نطر داخل پر کنید
 
 
 

 

 

 

 
 
 
 و بعد لبه های خمیر رو به هم بیارید و ببندینش
 
 
 
 و بعد داخل قالب بزارید تا شکل قالب رو بگیره ،معمولا داخل بیضی ها پسته و داخل گرد ها گردو و داخل گرد با ارتفاع کمتر خرما می ذارند.اگه می خواید راحت از قالب جدا بشه باید کمی از جای قالب بیرون باشه یعنی سایزش بزرگتر باشه که بتونید راحت درش بیارید
 
 
 
  اگه هم قالب ندارید مهم نیست می تونید همون طور گرد به هر اندازه ای که دوست دارید درست کند و توی سینی فر بزارید و روش مهر بزنید و یا با چنگال روش رو فشار بدید و کمی تختش کنید و با این کار روش خط بندازید 

 
این چند تا دونه دیگه تو سینی جا نشد و بعد از سری اول پختمش !
 
 و بعد روی سینی فر که کاغذ روغنی توش گذاشتید بزارید. لازم نیست خیلی از هم فاصله داشته باشند چون تغییر حجم کمی می دند .
بعد از این که روی سینی گذاشتید روش رو بپوشونید و 20 دقیقه صبر کنید
 
 
 
از 10 دقیقه قبل فر رو روی 180 درجه ی سانتی گراد روشن کنید و سینی رو به مدت 20 -25 دقیقه یا تا وقتی که زیر شیرینی ها طلایی بشه در فر بذارید .اگه مثل من از فر گازی استفاده می کنید ،ممکنه قبل از این که روش پخته بشه ،زیرش برشته بشه ،اگه دیدی قبل از این مدت زیرش طلایی شده شعله ی پایین رو خاموش کنید و شعله ی بالا رو روشن کنید و بذارید که روش هم پخته و کمی طلایی بشه ، نزارید روش خیلی برشته بشه چون شیرینی خشک می شه .
 
 
 
 
بعد از این که از فر در آوردید تا 10 دقیقه از روی سینی جا به جا نکنید تا خنک تر بشه و بعد روی تور سینی منتقل کنید و بعد از اینکه خنک شد روش رو پودر قند بپاشید ،روی اونهایی که خرما داره رو لازم نیست پودر قند باشید چون خودش شیرینه . من قبل از گذاشتن تو ظرف سرو پودر قند اضافیش رو تکوندم ، این میل خودتونه .

*** بعضی ها برای ادویه کعک از رازیانه و انیسون استفاده میکنند .
*** اگه از ادویه خوشتون نمیاد می تونید فقط از وانیل استفاده کنید به مقدار ¼ قاشق چایخوری .من پارسال فقط با وانیل درست کردم ولی امسال از این ادویه ها استفاده کردم و به نظرم خوشمزه تر شد .
*** میتونید به جای آب شکوفه ی پرتقال ( بهار نارنج ) از گلاب استفاده کنید .
*** می تونید از روغن جامد نباتی استفاده کنید ولی دیگه اون مزه ی خوشایند کره رو نخواهید داشت .

*** اگه از این قالب ها ندارید مهم نیست و اصلا استفاده از این قالب ها خیلی وقت گیره ، می تونید به صورت گلوله گرد بذارید و روش مهر بزنید و یا اگر مهر هم ندارید با چنگال روش فشار بدید و خط بندازید 

 
* دوستان عکس های مراحل کار برای امسال و عکس شیرینی آماده مال سال قبله چون امروز دیگه فرصت نکردم سر افطار از آماده شدش عکس بگیرم . این دفعه به اشتباه به جای 1و 1/4 قاشق چایخوری 1و 1/2 قاشق چایخوری  بیکینگ پودر ریختم و شیرینی بیشتر پف کرده و خطوط روی خمیر بعد پخت بیشتر محو شده .
 
 


نوش جان / ارغوان

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

 

مواد لازم

 برای ۲۰ عدد کیک

آرد ۲ پیمانه

کره ۳/۴ پیمانه

شکر ۱ پیمانه

تخم مرغ ۴ عدد

ماست پر چرب ۱ پیمانه

بکینگ پودر ۲ ق چایخوری

بکینگ سودا یا همون جوش شیرین ۱ ق چایخوری

پودر هل ۲ ق چایخوری

کنجد برای روی کیک

تخم مرغ و شکر را باهم مخلوط کرده و در ظرفی به روی قابلمه آبی که در حال جوش هست گذشته تا مواد به طور غیر مستقیم گرم شود و شکر آب شود البته مواد را باید مرتبا هم زد وقتی شکر آب شد از روی حرارت برداشته تا کمی سرد شود به این روش میگن

بن ماری که برگرفته از زبان فرانسه هست برای بعضی‌ از کیک‌های پنیر هم در فر‌ از همین روش استفاده میکنن

وقتی که مواد سرد شد ماست را اضافه کنید .

سپس آرد و بکینگ پودر/ سودا و هل را هم اضافه کرده خوب هم زده در اخر کره آب شده را اضافه کرده

مواد را در قالب ریخته حدود ۲/۳ پر کرده و کنجد را رویش پاشیده و در فر‌ که از قبل با حرارت ۳۵۰ درجه روشن شده به مدت ۴۰ دقیقه گذشته چون فرها باهم فرق دارند زمانیکه طلائی رنگ شدند حاضر هست در ضمن از طبقه وسط فر‌ استفاده کنین

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

 

 

کیک وانیلی سه آرد

Posted: 16 May 2014 12:41 PM PDT

مواد لازم

كره 185 گرم
شكر 165 گرم
آرد 75 گرم
آرد‌ ذرت 50 گرم
آرد ‌برنج 50 گرم
وانيل 1/4 قاشق چايخوري
تخم‌مرغ سه عدد
بيكينگ‌پودر يك قاشق چايخوري

طرز تهیه

ابتدا مواد را داخل ظرف ريخته و با دور كند همزن هم بزنيد، سپس دور همزن را افزايش داده تا مواد، صاف و يك‌دست شده و تغيير رنگ دهد. پس از آن مواد را داخل يك قالب گرد ميان‌تهي به قطر 12 سانتي‌متر كه از قبل چرب شده قرار بدهيد و بگذاريد در فر به مدت 45 دقيقه با حرارت 175 درجه سانتي‌گراد بپزد. در آخر كيك را از فر خارج كرده و با پودرقند آن را تزئين كنيد.

فلافل مخصوص قاصدک

Posted: 12 May 2014 12:30 PM PDT

نخود ابگوشتی 2لیوان
ارد سوخاری نصف لیوان(ارد به مزه ی فلافل کمک میکنه میتونید نون باگت بیات شده رو اسیاب کنید و بخاطر اینکه برشته نشده از نظر چسبندگی بهتره از نون تست هم میتونید استفاده کنید)
سیر3حبه درشت
فلفل قرمز تازه .خشک یا اسیاب شده فرقی نداره
تخم مرغ
قارچ و پنیر کش دلخواه خودتون در صورت دلخواه
نمک و زرچوبه(از بعضی ادویه ها مثل دارچین زنجبیل خشک یا تازه و زیره و میخک هم میتونید بریزید اما خیلی کم مخلوط همه نباید بیشتر از نصف قاشق چ خوری باشه)

نخودهارو از روز قبل خیس کرده و با سیر و فلفل (اگر درسته بود)2بار چرخ میکنیم ادویه ها ارد و تخم مرغ رو با مواد کاملا با دست مخلوط میکنیم ...این مخلوط باید چسبندگی کامل داشته باشه و اگر اب داره اردش رو بیشتر کنید باید از مایه کتلت سفت تر باشه حدود اساعت توی یخچال میزاریم تا منسجم بشه و توی روغن فراوون سرخش میکنیم بسته به مواد تخم مرغ کم وزیاد میشه و مشکلی نداره
قارچ ورقه شده رو تفت داده وبعد از خاموش کردن پنیرو اضافه میکنیم گرمای ظرف برای اب شدن پنیر کافیه اگه حرارت ببینه مثل نیمرو سفت میشه و مزش از بین میره
فلافل رو با کلم سفیدیا کاهو گوجه خیارشور و سس قرمز یا مایونز سرو میکنیم

سوفله مرغ و قارچ

Posted: 11 May 2014 12:33 PM PDT

مواد لازم :

سینه مرغ =۴۰۰ گرم
قارچ = ۱۰۰ الی ۱۵۰ گرم
فلفل دلمه ای = ۱ عدد
تخم مرغ = ۴ عدد
آرد = ۲ قاشق مربا خوری
شیر = ۱ لیوان
پیاز = ۲ عدد
کره = ۵۰ گرم
نمک ، فلفل قرمز و فلفل سیاه = به میزان لازم
پنیر پیتزا = ۱۰۰ گرم
روغن = ۱ قاشق غذا خوری


طـــرز تــهــیــه :


مرغ را با یک عدد پیاز و نمک بپزید و آنرا ریز ریز کنید. قارچ را ورقه ورقه و فلفل را ریزکرده و به مرغ اضافه کنید.

یک پیاز را ریز رنده کنید و با کره روی حرارت کمی تفت دهید بعد آرد سفید را اضافه و دوباره کمی تفت دهید دراین زمان نمک و فلفل قرمز وفلفل سیاه را در آن بریزید و آرام آرام شیر را اضافه کنید و به هم بزنید تا سس یکنواختی به دست آید حرارت را زمانیکه سس غلیظ شد خاموش کنید.
فر را روشن کنید تا گرم و آماده باشد و درجه آن را روی ۳۵۰ بگذارید.
سس را با مرغ و قارچ مخلوط کنید.
پنیر پیتزا را رنده کنید .
در آخر سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید وهر کدام را جداگانه بزنید تا زرده کاملاً رنگ روشن به خود بگیرد . دقت کنید سفیده حتماً بایستی پف کند و کاملاً پنبه ای شود .
زرده را روی سفیده بریزید و آرام با یکدیگر مخلوط کنید تا حدی که پف آن نخوابد بعد این مخلوط را روی مرغ وسس بریزید و با قاشق آرام به هم بزنید تا مرغ به آن آغشته شود.
ته ظرف پیرکسی را چرب کنید و کمی پنیر پیتزا بریزید و مایه سوفله را روی آن بریزید وسطح روی آن را صاف کرده و بقیه پنیر را روی آن بریزید و درپنجره اول فری که قبلاً گرم کرده بودید قرا دهیدبعد از نیم الی سه ربع ساعت از فر درآورید تا سپری شدن این زمان نباید در فر باز شود از بیرون داخل فر را نگاه کنید و هر زمان روی سوفله طلایی شد فر را خاموش کنید.

* شیر پلو تبریزی با مرغ *

Posted: 10 May 2014 12:37 PM PDT

مواد اولیه
• برنج سه و نیم پیمانه
• کره 200 گرم
• شیر چهار پیمانه
• زعفران یک قاشق چای خوری
• نمک یک قاشق چای خوری
• کشمش پلویی یک پیمانه
• دارچین نصف قاشق چای خوری
• فیله مرغ 500 گرم
• پیاز داغ یک پیمانه
• خلال پسته یک پیمانه
• آب دو پیمانه
• آب پیاز به میزان لازم
• گلاب 1/3 پیمانه

فیله های مرغ را با نمک، زعفران و آب پیاز مزه دار می کنیم...

طرز تهیه:
* فیله های مرغ را با نمک، زعفران و آب پیاز مزه دار می کنیم.
* برنج دانه بلند را با آب جوش نیم ساعت قبل خیس می کنیم.
* نیم لیتر آب و شیر را در قابلمه ریخته تا بجوشد.
* آب برنج را خالی می کنیم و آن را داخل شیر می ریزیم نمک، زعفران و گلاب را هم اضافه می کنیم.
* نیمی از شیر که تبخیر شد، کره را می ریزیم و می گذاریم بماند تا شیر کاملا جذب برنج شود. 35 دقیقه دم کنی می گذاریم تا بپزد.
* کشمش را با کمی کره و دارچین با هم سرخ می کنیم.
* فیله های مرغ مزه دار شده را سرخ کرده و بعد در کره تفت می دهیم.
* برنج پخته شده را در ظرف مورد نظر ریخته و کشمش، پیاز داغ و خلال پسته را روی برنج می ریزیم و تزیین می کنیم، فیله های مرغ را هم روی برنج قرار می دهیم.

تهیه کباب ترخون

Posted: 06 May 2014 09:35 PM PDT

گوشت چرخ کرده : نیم کیلو
پیاز : ۱ عدد
سیر: ۱ حبه
ترخون: چند شاخه
نمک و زردچوبه: به میزان لازم

طرز تهیه :

اول پیاز ، سیر و ترخون را با هم در آسیاب ریخته و کامل خرد می کنیم. بعد با گوشت ، نمک و زرد چوبه مخلوط می کنیم و خوب ورز می دهیم. بعد به اندازه گردوهای بزرگ از گوشت جدا کرده و سر سیخ های چوبی می زنیم و می خوابانیم کف ماهیتابه های تفلون یا چدنی . با حرارت کم باید بگذارید تا کاملا مغز پخت شود و مرتب برشون گردونید تا کاملا سرخ بشوند. می توانید حتی سر سیخ هم نزنید و مثل شامی سرخشون کنید. البته یادتون باشه که در ظرف را بذارید و تا کباب خودشو کاملا نگرفته بر نگردونید.

کیک خیس شکلاتی موزی

Posted: 05 May 2014 12:26 PM PDT

مواد لازم:

شکر ......................400 گرم(2 پیمانه)
آرد ........................ 245 گرم(1 و 3/4 پیمانه)
پودرکاکائو ........................... 75 گرم(3/4 پیمانه)
بیکینگ پودر......................1 و 2/1 قاشق چایخوری
جوش شیرین ........................ 1 و 2/1 قاشق چایخوری
نمک ............................. 2/1 قاشق چایخوری سرخالی
تخم مرغ............................ 2 عدد
موز پوره شده .......................... 1 پیمانه
آب گرم ........................240 گرم(1 پیمانه)
شیر ........................ 120 گرم(1/2 پیمانه)
روغن مایع ......................... 120 گرم(1/2 پیمانه)
وانیل ................1/4 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
آرد الک شده +کاکائو+شکر+نمک+بکین پودر+جوش شیرین در کاسه بزرگ مخلوط کنید
در کاسه ای دیگر تخم مرغ+شیر+آب+روغن+وانیل+پوره موز با همزن دستی همزده
مواد مایع را وسط مواد خشک ریخته و با همزن دستی در حدی که با هم مخلوط شود هم بزنید.
مایه کیک را در قالب مستطیل20در30 ریخته در فر 180 درجه سانتیگراد به مدت 35 تا 40 دقیقه قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه کرم روی کیک ( گاناش) 

شکلات ................... 230 گرم
خامه ..................... 180 گرم
کره ....................... 14 گرم
طرز تهیه:
خامه و کره را روی حرارت گذاشته و وقتی خامه هنوز کاملا جوش نیامده
شکلات رنده شده را به آن اضافه کنید.
5دقیقه به آن دست نزنید وبعد از آن، کاملا شکلات را با خامه مخلوط کنید
و در یخچال قرار دهید تا کاملاً سرد شود
پس از سرد شدن کامل از یخچال بیرون آورده و با همزن برقی با دور کند،
کمی آن را زده تا رنگش روشن شده و کمی پفکی شود.
بعد از سرد شدن کیک گاناش را روی کیک مالیده و در یخچال قرار دهید تا کمی سفت
شود، بعد از سفت شدن می توانید کیک را برش بزنید.
این کیک به کسانی که کیک شکلاتی خیس دوست دارند توصیه می کنم

شامی عدس

Posted: 04 May 2014 12:41 PM PDT

مواد لازم :

پیاز رنده شده آب گرفته : یک عدد

سیر رنده شده : دو حبه

عدس : یک لیوان خام (بپزید)

تخم مرغ : سه عدد

آب نارنج یا لیمو : دو قاشق سوپ خوری

گشنیز خرد شده : دو قاشق غذاخوری

بکینگ پودر : یک قاشق چای خوری

آرد گندم : دو قاشق غذاخوری


یک لیوان عدس رو بپزید و یا اونو چرخ کنید یا در غذا ساز بریزید...اگه غذاساز دارید همه مواد رو به غیر از روغن داخل غذاساز بریزید و له کنید وقتی کاملا ترکیب شد روغن رو در تابه ای گود روغن ریخته و داغ کنید روغن باید به حدی باشه که تا نصف شامی ها رو پوشش بده ازمواد به اندازه دلخواه بردارید و شکل بدید برای راحت شکل دادن بهتر دستتون رو خیس کنید --و بعد شامی رو در روغن بندازید ، شعله رو کم کنید و درب تابه رو بزارید وقتی سرخ شد پشت و رو کنید فقط توجه داشته باشید که خیلی زود میسوزه و باید حواستون بهش باشه بعد از روغن خارج کنید و روی دستمال بزارید تا روغنش گرفته بشه بعد میتونید اونو با انواع سس میل کنید

تخم مرغ اسکاتلندی

Posted: 04 May 2014 12:38 AM PDT

3 عد تخم مرغ آب پز
120گرم گوشت چرخ کرده(به ازائ هر تخم مرغ تقریبا 40 گرم )
1 عددپیاز ریز رنده شده
نمک و فلفل و آویشن و ادویه های لازم 

مواد لازم جهت کاور کردن :
1پیمانه پودر سوخاری ( ترجیحا اسپایسی)
2 عدد تخم مرغ که با نمک و فلفل خوب زده شده باشد


گوشت جرخ کرده را با پیازو ادویه جات مخلوط کرده و با دست خوب ورز میدهیم .سپس به سه قسمت مساوی تقسیم میکنیم . روی هرتخم مرغ آب پز شده را با این مواد گوشتی پر میکنیم طوریکه تمام سطح تخم مرغ را بگیرد.
در ظرفی 2 عدد تخم مرغ را با نمک و فلفل زده و اماده می کنیم . و تخم مرغ های پیچیده به گوشت را به تخم مرغ زده و سپس ادر پودر سوخاری می غلطانیم دوباره داخل ظرف تخم مرغ و دوباره به پودر سوخاری آغشته میکنیم( دومرتبه در تخم مرغ و پودر سوخاری ) .بعد در ظرف کوچکی مقدار زیادی روغن ریخته و با شعله ی کم تمام قسمتهای آنرا سرخ میکنیم.

ماکارونی رنگین کمانی

Posted: 02 May 2014 11:33 AM PDT

1 چهار و نیم فنجان آب
• چند بسته پودر ژله به طعم های مختلف
• 3 بسته ژلاتین ساده (هر بسته 2 قاشق چایخوری)
• یک و نیم فنجان ماست وانیلی

. یک قالب ژله کنگره دار تهیه کنید و آن را با اسپری نچسب شیرینی پزی چرب کنید. اضافی آن را با دستمال پاک کنید. سعی کنید کاملاً آن را پاک نکنید تا بعداً به راحتی ژله از قالب جدا شود.

2. یک قاشق چایخوری ژلاتین را در سه چهارم فنجان آب در قابلمه کوچکی حل کنید و حرارت دهید تا کاملاً ژلاتین در آن حل شود.

3. اولین بسته پودر ژله (بنفش) را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. سپس از روی شعله بردارید. حالا نیمی از محلول ژله را داخل قالب کنگره دار بریزید و بگذارید 15 تا 30 دقیقه در یخچال بماند. نکته اصلی درست کرده این ژله همین است، که اگر ژله به اندازه کافی نبندد وقتی لایه بعدی را می خواهید اضافه کنید از هم می پاشد و اگر خیلی سفت بشود، لایه بعدی به آن نمی چسبد. پس بعد از نیم ساعت وقتی هنوز ژله چسبناک است لایه بعدی باید اضافه شود.

4. سه قاشق ماست وانیلی به نیمه دیگر ژله بنفش اضافه کنید و هم بزنید تا لایه مات بعدی آماده شود. حالا این محلول ژله مات را به آرامی روی لایه اول بریزید و بگذارید ببندد.

5. رنگ های دیگر ژله را نیز به همین ترتیب اضافه کنید. هر چه جلو می روید ژله زودتر آماده می شود، زیرا لایه های قبلی سرد هستند و به بستن لایه جدید کمک می کنند.

6. وقتی برای کل رنگ ها این کار را تکرار کردید، ژله آماده سرو کردن می شود.

*لبو پلو *

Posted: 30 Apr 2014 12:42 PM PDT

مرغ پخته و ریز شده نصف مرغ
لبو پخته و ریز شده چهار عدد
اسفناج پخته شده صد گرم
برنج آبکش سه پیمانه
پیاز سرخ شده یک عدد
زعفران ساییده یک قاشق غذا خوری
نمک فلفل و روغن به میزان لازم 

مرغ را همراه پیاز، نمک و فلفل کمی تفت می‌دهیم و لبو‌ها را به صورت دلخواه خرد می‌کنیم.
اسفناج‌ها را می‌گذاریم کمی نرم شوند. ( اسفناج‌ها نیازی به پخت زیاد ندارند )
درون یک قابلمه تمام مواد را به صورت لایه‌لایه به برنج آبکش شده افزوده، مقداری از برنج را زعفرانی کرده و می‌گذاریم تا برنج دم بکشد.
به خاطر اینکه لبو‌ها له نشوند، پس از اینکه مواد را لابه‌لای برنج قرار دادیم لبو را نیز روی آن اضافه می‌کنیم، چون موقع مخلوط کردن لبو له می‌شود، بهتر است که جداگانه به برنج اضافه شود.

**باقلا قاتق ** غذایی لذیذ شمالی

Posted: 28 Apr 2014 10:34 PM PDT

مواد لازم برای باقلا قاتق خوشمزه گیلان و...

-لوبیا کشاورزی ( پاچه باقالا ) 200 گرم .
شوید خشک 50 گرم .
-تخم مرغ کامل 3 عدد

-سیر درشت 5 حبه .

-نمک ، زرد چوبه ، زعفران دم کرده به مقدار لازم


طرز تهیه : لوبیاها را از شب قبل خیس کنید و چند بار آب آن را تعویض نمائید سپس پوست روی لوبیا را گرفته و آن را از طول به دو نیم قسمت کنید.
سیر را خوب خرد کنید و در مقداری روغن و زرد چوبه چند دقیقه تفت دهید سپس لوبیاها را اضافه کنید و همراه سیر حدود 10 دقیقه با حرارت ملایم تفت دهید.
شوید خشک را به همراه زعفران به خورش باقلا اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن حدود ۳ لیوان آب داخل ان بریزید و 15 دقیقه صبر کنید تا لوبیاها کمی بپزند سپس نمک را به خورشت اضافه کنید و بگذارید تا لوبیاها کاملا بپزند.
پس از پختن کامل لوبیاها دو عدد تخم مرغ را داخل خورشت باقلا قاتق بشکنید و حرارت زیر ظرف را بالا ببرید تا تخم مرغ کمی سفت شود سپس حرارت زیر ظرف را ملایم کنید و نصف استکان آب جوش اضافه کرده و در ظرف را بگذارید تا خورشت به روغن بیفتد.

یک عدد تخم مرغ باقیمانده را جداگانه نیمرو کنید و هنگام سرو روی خورشت قرار دهید و در ظرف مناسب همراه با برنج یا نان سرو کنید.

نکته ها : از ابتدا نمک را به خورشت اضافه نکنید زیرا باعث دیر پختن لوبیاها میشود ، اگر به بوی سیر حساسیت دارید به جای سیر از یک عدد پیار کوچک استفاده کنید ، اگر به جای شوید خشک از شوید تازه استفاده میکنید مقدار شوید را به دو برابر افزایش دهید و شوید را قبل از خرد کردن کاملا خشک کنید.

مقدار تخم مرغ در این خورشت کاملا سلیقه ای است ولی به طور معمول این خورشت نباید زیاد طعم تخم مرغ داشته باشد ، میتوانید از تخم مرغ تنها در داخل خورشت استفاده کنید یا فقط به عنوان تزئین روی ان تخم مرغ نیم رو قرار دهید.

مقدار غلظت این خورشت به ذائقه افراد بستگی دارد ، اگر خورش را سفت تر میپسندید کمی صبر کنید تا آب آن کشیده شود ، در صورت موجود نبودن این نوع باقلا از باقلای سبز ریز یا لپه باقالی هم میتوانید استفاده کنید.

این خورشت از معروف ترین غذاهای شمال ایران است که به اسامی باقالا قاتق ، باقالا خورش و گاهی خورش گل در چمن معروف میباشد ؛ لوبیای استفاده شده در این خورش از خانواده لوبیا چیتی است که به نامهای لوبیا کشاورزی ، لوبیای رشتی یا پاچه باقالا هم معروف میباشد.

لوبیاهای کشاورزی را حتما داخل یخچال یا جای خیلی خنک نگهداری کنید ، به دلیل اینکه این لوبیاها در مقابل گرما و رطوبت بسیار حساس هیتند و احتمال فساد آن در دمای داخل کابینت بالاست.
نوش جانتان

خوراک سبزیجات

Posted: 27 Apr 2014 03:37 AM PDT

مواد لازم برای درست کردن خوراک سبزیجات:
سینه مرغ ۵۰۰ گرم
فلفل رنگی ۴ عدد
قارچ خرد شده ۲۰۰ گرم
ذرت بخارپز ۴۰۰ گرم
پیاز نگینی خرد شده ۱ عدد متوسط
آبلیمو ۳ قاشق غذاخوری
زعفران حل شده ۲ قاشق غذاخوری
فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری
نمک و روغن به مقدار لازم
خامه رقیق شده ۲۰۰ گرم

دستور تهیه خوراک سبزیجات:
۱۰۰ گرم از خامه داخل غذا استفاده می شود و ۱۰۰ گرم برای تزئین نگه داشته می شود.
پیاز را داخل ظرفی که روغن داخل آن گرم شده می ریزیم و تفت می دهیم تا حدی که سبک شود.
سینه مرغ را نگینی متوسط خرد کرده ایم و به پیاز اضافه میکنیم و تفت میدهیم تا سبک شود.

حرارت این غذا باید زیاد باشد تا سبزیجات آب نیندازد.
این غذا بیشتر با نان و برای شب آماده می شود.
سبزیجات را باید به ترتیب زمان پخت اضافه کنیم.
فلفل دلمه ای های خرد شده را اضافه میکنیم.
اگر مرغ بوی ضخم داشته باشد اسانس یک ورقه لیموی تازه را روی مرغ بریزیم بوی ضخم آن را می گیرد.
نمک و آبلیمو و فلفل و زعفران اضافه میکنیم تا مرغ مزه دار شود.
غذا را تفت می دهیم وقتی فلفل ها مقداری سبک شدند قارچ را اضافه می کنیم.
در ظرف را می گذاریم تا مواد بخارپز شود بعد ذرت را اضافه کرده و میگذاریم کمی دیگر مواد بپزند در آخر خامه را اضافه می کنیم.
چون ذرت بخارپز شده نیاز به پخت زیاد ندارد برای همین در اواخر کار آن را اضافه کردیم.
حدود ۴۵ دقیقه یا کمتر در کل برای پختن این غذا لازم است.
وقتی غذا آماده شد میگذاریم سرد شود بعد با ۱۰۰ گرم خامه روی آن را تزئین می کنیم.

تهیه کیک بدون فر

Posted: 25 Apr 2014 11:23 AM PDT

مواد لازم
▪ یک پیمانه آرد کیک
▪ یک و نیم قاشق چای خوری بکینگ پودر
▪ یک چهارم قاشق چای خوری نمک
▪ ۲قاشق غذاخوری شکر
▪ یک عدد تخم مرغ زده شده
▪ یک پیمانه شیر
▪ ۳،۲ قاشق غذاخوری روغن یا کره آب شده
▪ کره یا روغن برای چرب کردن ماهی تابه
● طرز تهیه
▪ در ظرف آرد، بکینگ پودر، نمک و شکر را با هم مخلوط کنید.
▪ در ظرف جداگانه ای، تخم مرغ، شیر و کره یا روغن را باهم مخلوط کنید و هم بزنید.
▪ مواد به دست آمده را باهم مخلوط کنید. هم زدن بیش از حد این مایه باعث سفت شدن آن به هنگام پخت خواهد شد.
▪ کمی روغن یا کره در ماهی تابه بریزید و هنگام داغ شدن کمی از مایه را بریزید و به محض پخته شدن یک طرف آن را برگردانید. قبل از ریختن مایه، هر بار ماهی تابه را کمی چرب کنید.
▪ با این مایه حدود ۸ پنکیک ۷سانتی متری به دست خواهد آمد که برای ۴نفر کافی است.
این کیک را می توان با عسل، مربا، خامه، پنیر و یا هر میوه ای برای صبحانه سرو کرد.

ماهی سفید شکم پر

Posted: 21 Apr 2014 10:37 PM PDT

مواد لازم:

ماهی سفید یک عدد درشت(حداقل يك تا یک و نیم کیلو گرم)
سبزی های معطر 300 گرم
رب انار 2 قاشق سرپر
رب گوجه فرنگی 1 قاشق سرپر
تخم انار ساییده 3قاشق سرپر
گردوی ساییده 5 قاشق سرپر
زرشک یک چهارم پیمانه
کره به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
زعفران آب کرده مقداری

طرز تهیه:

بعد از پاک کردن فلس های ماهی ،بدون جدا کردن سر آن شکمش را به اندازه 3-2 سانت شکاف می دهیم ومواد داخل شکم راکاملا خارج نموده و می شوییم.سپس ماهی را داخل تنظیف پیچیده و می گذاریم که آب اضافی آن خارج شود.
سبزی ها (جعفری،گشنیز،تره،نعنا،سیر،اناریجه،زلنگ،اوجی،تره،شنبلیله،اسفناج) را بعد از شستن،خرد کرده بامقداری کره تفت می دهیم.بعد از 10-15 دقیقه که آب اضافی سبزی کشیده شد،نمک،رب انار،رب گوجه فرنگی،زرشک،انارو گردوی ساییده رااضافه نموده و حدود 5 دقیقه تفت می دهیم و مرتب هم میزنیم تا مواد کاملا به خرد هم بروند.

شکم ماهی را با این مواد پر نموده، سپس می دوزیم. به سطح خارجی ماهی کمی نمک ، کره و زعفران مالیده و داخل فری که از قبل با دمای 170-180گرم نموده ایم به مدت حدود یک ساعت قرار می دهیم. در صورت تمایل در آخر به مدت 10 دقیقه گریل را روشن می کنیم.قبل از سرو ماهی حتما نخ شکم ماهی را بر می داریم./بخوريد نوش جان شما

اش گوش ماهی

Posted: 21 Apr 2014 03:27 AM PDT

پیاز خرد شده نصف فنجان
گوشت چرخ کرده یک فنجان
گوجه فرنگی خرد شده 1فنجان
پاستای فرمی ترجیحا گوش ماهی 3تا 4 فنجان
نعنای تازه ی ساطوری نصف فنجان
رب گوجه فرنگی 1 ق غ
نعنا داغ
زردچوبه و فلفل قرمز
ابلیموی تازه یا ابغوره

پیاز رو تفت میدیم وقتی سبک شد گوشت چرخ کرده ی قلقلی رو اضافه میکنیم اگه فکر میکنید وا میره یا مزش رو نمی پسندید تفاله ی پیاز بهش بزنید و ورزش بدید...سرخ شدن باعث میشه گوشت وا نره...زردچوبه رو حتما قبل از گوجه فرنگی بریزید همیشه ...گوجه فرنگی و رب رو اضافه کنید و خوب تفت بدید در دستور اصلی نعنای تازه هم الان باید اضافه بشه اما توصیه ی من اینه که نیمی از اون رو بعد از خاموش کردن و موقع سرو بریزید ...حالا اب رو اضافه میکنیم که به ازای هر فنجان پاستا 1/5 اب معمولا کافیه بعد از جوش اومدن پاستارو میریزیم تا اش جا بیوفته ودر نهایت با نعنا داغ نعنای تازه و اب لیموی تازه یا ابغوره سرو میکنیم.......فلفل قرمز ضامن سلامتی شماست ازش غافل نشید......این غذای ساده و فوق العاده رو حتما امتحان کنید و من اطمینان دارم که جزو لاینفک سفرتون خواهد شداین غذا مخصوص کشور امریکاست و همونطوری که در شکل میبینید مقدار پاستا غالب بر مواده ولی چون این عکس رو ازغذاهای خودم نگرفتم توصیه میکنم به رنگش دقت کنید سبزی این غذا انقدرپخته که مطمئنا طعمش رو از دست داده پس زمان پخت سبزس رو کمتر کنید

آلبالو پلو

Posted: 18 Apr 2014 01:48 PM PDT

آلبالو پلو...

موادلازم ..

برنج ..مربا آلبالو ...خلال پسته و بادام ..خلال پوست پرتقال...گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده ..نمک و

زردچوبه ..زعفران و کمی پودر هلطرز تهیه :به دو روش می توان این پلو را آماده کرد ..ابتدا گوشت چرخ کرده و پیاز و ادویه و نمک را مخلوط کرده قلقلی هایی ریز درست می کنیم و سرخ می کنیمو یا ..می توان از گوشت سینه مرغ نیز استفاده کرد

سپس ..مربای البالو را در ابکش کوچکی ریخته تا شهد آن جدا شود و بعد از ابکش پلو... آن را لابلای ان ریخته و دم می گذاریم ..البته می توان پلو را ساده آبکش کرده به هنگام سرو با البالوها مخلوط کنیم

روی آن را با خلالها تزیین کرده ..پلو زعفرانی را نیز می ریزیم و همین طور گوشتها را..کمی پودر هل می پاشیم

غذا اماده است نوش جان...

گلبرگ آبی

بستنی چوبی اسپرسو

Posted: 16 Apr 2014 08:32 AM PDT

بستنی چوبی اسپرسو
موادلازم:

۱ قوطی کوچک شیر تغلیظ شده شیرین
۲ فنجان شیر
۱ فنجان خامه زده شده
۱ قاشق غذا خوری قهوه فوری ۱ قاشق چای خوری
۲ قاشق چای خوری عصاره وانیل
۱۲ فنجان های پلاستیکی یک بار مصرف یا ۱۲ قالب یخ پاپ
۱۲ چوب، یا میله های اب نبات یا شیرینی
طرز تهیه:
شیر تغلیظ شده شیرین را درقابلمه متوسط،روی حرارت بجوش بیاورید.سپس کمی حرارت را کم کنیدوبه مدت ۱۵ دقیقه هم زده تا ترکیب ضخیم شود.شیر،خامه و قهوه را هم به ترکیب اضافه کنید وهم بزنید.تاغلیظ شود .سپس از روی حرارت برداشتهوعصاره وانیل راهم اضافه وهم بزنید.به مدت نیم ساعت گذاشته تا سرد شودوبعدتوی قالبهارو پرکرده ودرفریزر قرار داده تا کمی منجمد شود .چوبها را در قالبها قرار داده وگذاشته تا کاملا بسته ویخ بزند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک یک تخم مرغی

کیک یک تخم مرغی
تخم مرغ وشکر ساییده را به همراه هل ووانیل با هم خوب بزنید ،سپس روغن را به آنها اضافه کرده ومخلوط کنید تاشکرها کاملا حل شوند...

 

مواد لازم:

تخم مرغ                        یک عدد

آرد سفید                      250 گرم یا 2 پیمانه

شیر                             1/5 پیمانه یا 150 گرم

شکر آسیاب شده           یک پیمانه یا 200 گرم

روغن جامد آب کرده         1/2 پیمانه یا 100 گرم

هل ووانیل                      از هر کدام یک قاشق چایخوری

بیکینگ پودر                    نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه:

تخم مرغ وشکر ساییده را به همراه هل ووانیل با هم خوب  بزنید ،سپس روغن را به آنها اضافه کرده ومخلوط کنید تاشکرها کاملا حل شوند،پس از آن شیر وپس از مخلوط شدن شیر، آرد را که با بیکینگ پودر مخلوط شده داخل این مواد ریخته وخوب مخلوط کنید.

مواد آماده را درون ظرف مورد نظر که با کمی روغن جامد چرب شده ریخته ودر طبقه ی وسط فرکه از قبل گرم شده با کمترین درجه قرار داده تا پس از بیست دقیقه تا نیم ساعت پخته شود.  
 « به تعداد نعمتهای خداوند او را سپاس» تهیه وتدوین:گروه سبک زندگی سیمرغ-سهیلا پهلوان زاده

www.seemorgh.com/lifestyle

اختصاصی سیمرغ
مطالب پیشنهادی:
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

آشپزی آریایی‏ ‏نگاره‏ ‏‎Hossein Mottaghie‎‏ را درمیان گذاشت.
از اقای متقی
پنکیک ساده موز برای صبحانه
پنکیک موز را برای صبحانه تهیه کرده و همراه با یک نوشیدنی گرم میل کنید.

مواد لازم برای شش نفر:

آرد: 125 گرم

شکر: یک قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر: 2 قاشق چای‌خوری

نمک: یک چهارم قاشق چای‌خوری


شیر: یک پیمانه

روغن گیاهی: 2 قاشق غذاخوری

موز رسیده: 2 عدد، پوره شود.

طرز تهیه:

• درون کاسه‌ای آرد،‌ شکر، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید.

• درون کاسه‌ای دیگرتخم‌مرغ، شیر، روغن و موز را با هم مخلوط کنید.

• سپس مخلوط آرد را به مخلوط موز اضافه کرده و هم بزنید.

• درون یک تابه را کمی چرب کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید.

• برای هر پنکیک حدود 4 قاشق از مایه برداشته و درون تابه هر دو طرف آن‌ها را حرارت داده تا طلایی رنگ شوند.

• پنکیک‌ها را گرم میل کنید.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

این روزا بنا به خواست عده ای از دوستان براتون بهترین کیک ها وشیرینی ها ودسرهای بدون فر رو گذاشتم و این هم یک دسر خوشمزه دیگربدون نیاز به فر
دسر بدون نیاز به فر :
مواد لازم: بيسكويت پتى بر ٣ بسته، شكر يك ليوان، آرد ٢قاشق غذاخورى سرپر، نشاسته ٣ قاشق غذاخورى سر پر،كاكائو ٣ قاشق غذاخورى سرپر،وانيل نصف ق چ، شير ٤ ليوان، تخم مرغ ٢ عدد، كره ١٠٠ گرم
طرز تهيه: به جز بيسكويت تمام مواد خشك را با هم مخلوط كرده، تخم مرغها شكسته و جداگانه كمى ميزنيم و بعد به مواد خشك اضافه مى كنيم ،سپس شير را اضافه مى كنم وبا همزن دستى يا قاشق مواد را هم مى زنم و روى شعله ملايم بطور مرتب و مداوم مواد را هم ميزنيم(اگر در اين فاصله دست از هم زدن برداريد مواد ته نشين شده و گلوله گلوله مى شود) درآخر هم كره را اضافه مى كنيم وقتى مواد شروع به جوشيدن كرد از روى شعله بر مى داريم ،سپس كف و ديوارهاى يك ظرف( شكل آن به خودتان بستگى دارد) گود را با سلفون مى پوشانيم به اين دليل كه به راحتى بعد از سرد شدن از آن خارج شود، سپس بيسكويت ها را يكى يكى به موار آغشته مى كنيم و در ظرف مى چينيم تا مواد تمام شود در عين كار هم با پشت قاشق به سطح بيسكويت ها فشار وارد مى كنيم بعد به مدت نيم تا يكساعت در يخچال قرار مى دهيم خنك كه شد در ظرفى كه قرار است سرو شود بر مى گردانيم وبا ميوه يا ژله تزئين ميكنيم. اين دسر خيلى شبيه يك كيك هست بخاطر همين من چندين بار بعنوان كيك تولد هم استفاده كردم.اميدوارم اين دسر راحت رو درست كنيد و خوشتون هم بياد. .......نوش جان .
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک تابه ای بدون نیاز به فر
طرز تهیه کیک تابه ای بدون فرطرز تهیه کیک تابه ای بدون فر● مواد لازم
▪ یک پیمانه آرد کیک
▪ یک و نیم قاشق چای خوری بکینگ پودر
▪ یک چهارم قاشق چای خوری نمک
▪ ۲قاشق غذاخوری شکر
▪ یک عدد تخم مرغ زده شده
▪ یک پیمانه شیر
▪ ۳،۲ قاشق غذاخوری روغن یا کره آب شده
▪ کره یا روغن برای چرب کردن ماهی تابه
● طرز تهیه
▪ در ظرف آرد، بکینگ پودر، نمک و شکر را با هم مخلوط کنید.
▪ در ظرف جداگانه ای، تخم مرغ، شیر و کره یا روغن را باهم مخلوط کنید و هم بزنید.
▪ مواد به دست آمده را باهم مخلوط کنید. هم زدن بیش از حد این مایه باعث سفت شدن آن به هنگام پخت خواهد شد.
▪ کمی روغن یا کره در ماهی تابه بریزید و هنگام داغ شدن کمی از مایه را بریزید و به محض پخته شدن یک طرف آن را برگردانید. قبل از ریختن مایه، هر بار ماهی تابه را کمی چرب کنید.
▪ با این مایه حدود ۸ پنکیک ۷سانتی متری به دست خواهد آمد که برای ۴نفر کافی است.
این کیک را می توان با عسل، مربا، خامه، پنیر و یا هر میوه ای برای صبحانه سرو کرد.

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 
کیک سیب

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کوئیک میکس شیر عسلی

کیک و شیرینی

کوئیک میکس شیر عسلیمواد لازم
آرد یک و یک دوم پیمانه
شیر عسلی صنعتی یک قوطی ۴۰۰ گرمی
تخم مرغ ۳ عدد
کره آب شده یا روغن مایع ۱۵۰ گرم
پودر کاکائو ۳ قاشق سوپخوری
بکینگ پودر ۱ قاش چایخوری
هل سه چهارم قاشق چایخوری
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

مواد رویه
شکر ۱۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
خامه صبحانه ۱۷۰ گرم

طرز تهیه
آرد و بکینگ پودر و پودر کاکائو و وانیل رو ۳ تا ۴ بار الک کنید.
همه مواد رو با هم مخلوط کنید و با دور کند همزن شروع به همزدن کنید. وقتی مواد با هم ترکیب شدند, با دور متوسط ادامه بدید و برای ۵ دقیقه مواد رو با همزن هم بزنید تا مواد کاملا با هم مخلوط بشن و رنگ مواد کمی روشن بشه!
قالب گرد میان تهی سایز ۲۵ رو چرب و آرد پاشی کنید. مواد رو در قالب بریزید و کمی قالب رو به شکل دورانی تکان بدید تا مواد در قالب جا بیفته!
حالا قالب رو در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۰ سانتی گراد به مدت ۴۰ دقیقه بپزید.
کیک رو از فر در بیارید و اجازه بدید در قالب کمی خنک بشه و بعد از قالب بیرون بیارید.

طرز تهیه سس رویه
شکر رو در ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط بذارید تا شکر آرام آرام شروع به کارامل شدن بکنه!
شروع کنید به هم زدن شکر تا ته نگیره! شکر آرام آرام رنگش تیره میشه و مایع روانی به دس میاد! البته مواظب باشید شکر نسوزه!
در یک ظرف جدا, کره و خامه رو روی حرارت بذارید تا کمی گرم بشن و وقتی شکر کاراملی شد, به اون اضافه کنید.
توی این مرحله, شکر سفت و مثل آب نبات میشه! نگران نباشید, اینقدر به همزدن ادامه بدید تا سس یکدستی به دست بیاد و بعد سس رو روی کیک بریزید و سرو کنید.

‫‬نکات

 • ‫کوئیک میکس به کیکهایی گفته میشه که خیلی آسان و سریع تهیه میشن!
 • برای تهیه کوئیک میکس ها حتما همه مواد باید از قبل به دمای محیط رسیده باشند!
 • در تهیه کوئیک میکس ها هیچ وقت مواد رو با دور تند همزن, هم نزنید, چون در اون صورت بافت چربی جدا میشه و کیک خمیر میشه!
 • %E(.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 


مواد لازم:
آرد سفید ½ 2 پیمانه
تخم مرغ 3 عدد
روغن مایع ¾ پیمانه
ماست ¾ پیمانه
شکر 1 پیمانه
بیکینگ پودر 2 قاشق چایخوری
جوش شیرین ½ قاشق چایخوری
وانیل ¼ قاشق چایخوری

(هر پیمانه معادل یک لیوان معمولی است)

طرز تهیه :
1- شکر را در ظرف گودی ریخته و وانیل را می افزاییم و مخلوط می کنیم. (می توان به جای وانیل از رنده پوست یک لیمو ترش یا رنده نصف پوست یک پرتقال استفاده کرد که طعم فوق العاده ای به کیک می دهد)

2- تخم مرغ ها را یکی یکی می افزاییم، و هر یک آنقدر هم میزنیم( با چنگال یا همزن) تا روی آن حباب ایجاد شود و سپس تخم مرغ بعدی را می افزاییم.

3- روغن و ماست را می افزاییم و در حدی که مواد یکنواخت شود هم میزنیم.

4- آرد را سه بار الک می کنیم و بیکینگ پودر و جوش شیرین را به آن می افزاییم و مخلوط می کنیم.

5- آرد را (که با و بیکینگ پودر و جوش شیرین مخلوط شده) کم کم به بقیه مواد می افزاییم و فقط در حدی که مخلوط شود هم میزنیم.

6- مواد را در قالب ریخته و در فر 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت قرار می دهیم. مدت پخت بستگی به فر دارد. ولی به طور متوسط بین 30 تا 45 دقیقه زمان برای پخت لازم است.

♠ حتما فر را از 15 تا 30 دقیقه قبل روشن کنید تا گرم شود.
♠ با یک خلال دندان یا چنگال در کیک فرو می کنیم، اگر ذرات کیک به آن نچسبید کیک آماده است.
♠ اگر می خواهید روی کیک طلایی شود 2-3 دقیقه شعله بالای فر را روشن کنید.

میتوانید به خمیر این کیک پودر کاکائو یا نسکافه، کشمش، گردو و ....... بیفزایید.
پودر کاکائو را الک کرده و با آردی که داشتیم مخلوط می کنیم و می افزاییم.
پودر نسکافه را (به میزان دلخواه) همزمان با ماست بیفزایید.
حدود نصف لیوان کشمش را با 1 قاشق غذاخوری سرصاف از آردی که داریم مخلوط می کنیم تا کشمش ها به آرد آغشته شوند و در آخرین مرحله قبل از اینکه خمیر را در قالب بریزیم می افزاییم و فقط در حد مخلوط شدن به آرامی هم می زنیم.
بهتر است گردو را پس از اینکه خمیر در قالب ریخته شد روی خمیر بریزیم. همچنین می توانیم آنرا با خمیر مخلوط کنیم.

منبع : تکتاز

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

....ﻓﺎﻃﻤﻪ
ﻛﻴﻚ ﺳﺎﺩﻩ ﺑﺎ ﺑﺎﻓﺖ ﻧﺮﻡ
ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ 3 ﻋﺪﺩ
ﺷﻜﺮ 250 ﮔﺮﻡ
ﺭﻭﻏﻦ ﻣﺎﻳﻊ 100 م ل
ﺷﻴﺮ 250 م ل
ﺁﺭﺩ 250 ﻛﺮﻡ
ﺑﻴﻜﻴﻨﮓ ﭘﻮﺩﺭ 1 ق غ
ﻛﺎﻛﺎﻳﻮ 2 ق غ
ﺗﺨﻢ ﻣﺮﻍ + ﺷﻜﺮ ﻫﻢ ﺯﺩﻩ ﺗﺎ ﺭﻭﺷﻦ ﺷﻮﺩ ﺭﻭﻏﻦ + ﺷﻴﺮ. و ﺩﺭ ﺁﺧﺮ ﺁﺭﺩ و ﺑﻴﻜﻴﻨﮓ ﭘﻮﺩﺭ ﺭا اﺿﺎﻓﻪ ﻛﺮﺩﻩ و ﺩﺭ ﻗﺎﻟﺐ ﭼﺮﺏ ﺷﺪﻩ 3/4 اﺯ اﻳﻦ ﻣﺎﻳﻪ ﺭﻳﺨﺘﻪ. 1/4 اﺯ ﻣﺎﻳﻪ ﺭا ﺑﺎ ﻛﺎﻛﺎﻳﻮ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﻛﺮﺩﻩ ﺧﻮﺏ ﻫﻢ ﺯﺩﻩ ﺭﻭﻱ ﺑﻘﻴﻪ ﻣﻴﺮﻳﺰﻳﻢ ﺩﺭ ﻓﺮ ﺩاﻍ 180 ﺩﺭﺟﻪ 40 ﺩﻗﻴﻘﻪ ﻭﻟﺮﻡ ﺷﺪﻩ .ﺑﺮﮔﺮﺩاﻧﺪﻩ. ﻧﻮﺵ ﺟﻮﻥ!
عکسِ‏سفره خونه‏
عکسِ‏سفره خونه‏
عکسِ‏سفره خونه‏
عکسِ‏سفره خونه‏
عکسِ‏سفره خونه‏
عکسِ‏سفره خونه‏
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک هویج
٤ عدد تخم مرغ رو با یک لیوان شکر با هم زن برقی آنقدر میزنیم که سفید بشه. بعد یک قاشق چای خوری وانیل و نصف لیوان روغن اضافه میکنیم و هم میزنیم مرحله بعد ٢لیوان هویج رنده شده رو اضافه میکنیم . در مرحله آخریک لیوان ارد ویک قاشق غذا خوری بکینگ پودرو یک مقدار هم دارچین اضافه میکنیم و با هم زن دستی هم میزنیم.اندازه ارد به شلی مواد بستگی داره اگر دیدین که هنوز شله ارد بیشتری بریزین. داخل ظرفی که میخواهد تو فر بره روچرب میکنیم و نصفه مواد رو میریزیم توش و به اندازه دلخواه گردو و کشمش و دارچین روش میریزن وبعد بقیه مواد روداخل ظرف میریزیم .اگر کشمش رو با مواد از همون اول بریزین امکان اینکه بره ته ظرف و بسوزه زیاده . کیک رو داخل فر که از قبل به دمای ٣٥٠ درجه فارنهایت رسوندین میزارین برای مدت ٣٠ دقیقه .قبل از بیرون آوردن از فر با ی چنگال امتحان کنید کیک رو اگه هنوز مواد به چنگال میچسبه زمان پخت رو بیشتر کنید.
Leila 
Persian Cuisine

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 
نان شیرین صبحانه+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 


کیکــــــ شکلاتـی تگزاسی ورقه ای 
Texas sheet Cake


مواد لازم:
آرد : 2 فنجان
کره : 1 فنجان 
شکر : 2 فنجان
پودر کاکائو : 4 قاشق غذاخوری
نمک : 1/2 قاشق چای خوری 
خامه ترش : 1/2 فنجان 
جوش شیرین : 1 قاشق چای خوری
تخم مرغ : 2 عدد 


مواد لازم برای روی کیک:
کره : 1/2 فنجان
شیر : 6 قاشق غذاخوری 
پودر کاکائو : 4 قاشق غذاخوری
شکر آسیاب شده یا پودر قند : 200 گرم یا کمتر 
وانیل : 1/2 قاشق چای خوری 
گردوی خرد شده : 1فنجانطرز تهیه:
----------
فر را روی حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا 15 الی 20 دقیقه قبل پخت گرم شود
یک قالب با ارتفاع 4 سانتیمتر انتخاب کرده مانند شکل و چربش میکنیم 
آرد،شکر و نمک را مخلوط و الک کنید

کره را در تابه یا قابلمه کوچک ریخته روی حرارت ملایم قرار داده 
1فنجان آب و پودر کاکائو را با هم مخلوط کرده و به کره اضافه میکنیم و هم میزنیم تا وقتی اولین قل را بزنید بعد از روی حرارت برداشته 
آرد،شکر و نمک را به مخلوط کاکائو اضافه کرده و هم میزنیم.
خامه ترش و جوش شیرین و وانیل و تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد فوق اضافه میکنیم و خوب هم میزنیم تا خمیر یکدستی شود
خمیر را در قالب دلخواه ریخته و به مدت 20 تا 25 دقیقه داخل فر گرم با دمای 180 درجه سانتی گراد در طبفه وسط می گذاریم.


حالا واسه روی کیک :
----------------------
کره و شیر و کاکائو را داخل تابه ریخته و روی حرارت می گذاریم هم میزنیم تا زمانی که به اولین قل برسد سپس از روی حرارت برداشته و شکر و وانیل و گردو خرد شده را اضافه میکنیم و هم میزنیم.
بعد پخت کیک مایه را روی کیک گرم پخش می کنیم


در مورد خامه ترش :
_______________
خامه بر حسب چربی طبقه‌بندی می‌شود به این ترتیب که :
خامه کم‌چرب ۱۲ درصد
خامه زده شده و سفت ۳۰ درصد
خامه سنگین ۳۶ درصد 
خامه پرچرب تا حدود ۶۰ درصد چربی دارند.

خامه معمولی‌ای که به عنوان خامه صبحانه مصرف می‌شود:
حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد چربی و طعم شیرینی دارد و فرآیند تخمیر روی آن صورت نمی‌گیرد.

نوع دیگر خامه، خامه ترش است که با استفاده از باکتری‌ای که تولیدکننده اسید لاکتیک است، آن را ترش می‌کنند. این نوع خامه طعم ترشی دارد و غلیظ است.

به عبارت دیگر، خامه ترش از فرآورده‌های اسیدی شده و ترش محسوب می‌شود که برای تهیه آن شیر با باکتری‌ای به نام استارتر که جزو باکتری‌های مفید است، تخمیر و در نتیجه ترش می‌شود. البته ترش شدن شیر به معنای فاسد شدن آن نیست بلکه به معنای تخمیر شدن آن است و با این روش بافتی لطیف و طعم خوبی پیدا می‌کند.
از نظر تغذیه‌ای، تفاوت خاصی بین خامه ترش و معمولی وجود ندارد. انتخاب خامه ترش به ذائقه فرد بستگی دارد

فرآیند تخمیر در مواد غذایی از نظر تغذیه‌ای ارزش مواد مغذی موجود در آن را افزایش می‌دهد. این فرآیند باعث تولید ترکیب‌های مفید تغذیه‌ای مانند انواع ویتامین‌ها و پپتیدها و جذب بهتر اسیدهای آمینه می‌شود. همچنین در اثر این فرآیند، جذب کلسیم و برخی عناصر در بدن بهتر صورت می‌گیرد.

از نظر تغذیه‌ای، تفاوت خاصی بین خامه ترش و معمولی وجود ندارد. انتخاب خامه ترش به ذائقه فرد بستگی دارد و هدف از تولید آن خواص حسی خاص آن – از نظر بافت و طعم – برای تهیه انواع شیرینی، کیک، دسر یا در تهیه برخی غذاها و سس‌هاست.

خامه ترش که در تمامی کشورها به وفور دیده می‌شود برای تهیه انواع شیرینی، کیک، ساندویچ، غذا و … به کار می رود و یکی از داروهای مفید برای کسانی که غذایشان دیر هضم می‌شود می‌باشد.

مواد لازم

ماست ترش ۵۰۰ گرم

خامه ۵۰۰ گرم

طرز تهیه:

همیشه برای درست کردن خامه ترش به مقدار مساوی باید از ماست و خامه استفاده کرد.

ابتدا ماست ترش را با خامه کاملاً با هم مخلوط می‌کنیم. سپس آن را روی حرارت می‌گذاریم تا به دمای ۶۰ درجه برسد به هیچ عنوان نباید به نقطه جوش نزدیک شود. از روی حرارت برداشته و به مدت ۷ تا ۸ ساعت در فضای آشپزخانه قرار می‌دهیم. بعد از آن درون شیشه کرده و داخل یخچال می‌گذاریم.

توجه داشته باشید اگر به طور اتفاقی به صورت سریع به خامه ترش احتیاج پیدا کردید می‌توانید این کار را فقط با مخلوط کردن ماست و خامه انجام دهید و استفاده کنید

https://www.facebook.com/FOodDesign.khoshmazehaaa?ref=stream&hc_location=stream

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک برونیز عصرانه سوئدی

مـواد لازم برای 4 نفر
تخم‌مرغ 2 عدد 200 کیلوکالری
آرد سفید 1 لیوان 320 کیلوکالری
شکر 1 لیوان 400 کیلوکالری
کره 4 قاشق غذاخوری 360 کیلوکالری
بادام خردشده 4 قاشق غذاخوری 180 کیلوکالری

طـرز تـهـیـه
تخم‌مرغ‌ها را بشکنید و با همزن بزنید تا به صورت خامه‌ای سفید و سفت درآید.
شکر را اضافه و خوب با هم مخلوط کنید.
آرد الک شده را اضافه و بعد از آن، کره را در این مخلوط بریزید.
بادام‌ها آخرین اجزایی هستند که اضافه می‌شوند.
مایه به دست آمده را در قالبی بریزید و به مدت 30 دقیقه در دمای 162 درجه سانتی‌گراد در فر بگذارید

https://www.facebook.com/pages/%D8%A2%D8%B4%D9%BE%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D9%84%D9%84/423863454370462?ref=tn_tnmn

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک یک, دو, سه, چهار


کیک ١٢٣٤ مربوط به حوالی قرن ١٨ میلادی است. در واقع مربوط به زمانی می شه که مردم سواد خواندن و نوشتن نداشتن و بهترین راه برای به یاد سپردن دستور العمل و مواد لازم کیک، اسم گذاری اونها بر اساس اندازه های داده شده بوده، که در واقع پاند کیک ها و کاپ کیک ها هم جز این دسته اند.


حالا چرا ١٢٣٤؟؟؟ برای اینکه توی مواد لازم اصلی و پایه به ترتیب :
١ پیمانه کره
٢ پیمانه شکر
٣ پیمانه آرد و
٤ عدد تخم مرغ

داریم که با این مواد در همون سالهای اولیه کوکی های قندی یا کوکی هایی با ماندگاری طولانی درست می کردن که گاهی به خاطر اون بافت سفتی که داشتن حتی تا یک سال هم می تونستن اونا رو نگه دارن. به مرور زمان مواد دیگه ای به مواد پایه اضافه شد که بیکینگ پودر، شیر، آب میوه، ادویه جات و انواع مغز خشکبار متداول ترین اونهاست تا این کیک به شکل کیک امروزی رسید ولی همچنان اسم اولیه ی خودش رو حفظ کرده.این کیک هم خیلی سریع و راحت آماده می شه، هم خیلی با برکت است و تقریباً به دو قالب گرد ٢٥ سانتی نیاز داره، البته من چون همسرم به یاد قدیم کیکهای تخته ای ایران رو دوست داره، اون رو توی ماهیتابه مستطیلی بزرگ درست می کنم و به صورت همون کیک های تخته ای قنادی ها برش می زنم. یه حسن دیگه ی این کیک اینه که از اونجایی که با یه بار درست کردن، دو تا کیک داریم و بافت کیک هم کاملاً نرم و اسفنجی است ( البته به شرط اینکه خیلی توی فر نمونه که خشک بشه) گزینه ی خیلی خوبی برای کیک های تولد است، خصوصاً اگه بخواین دو طبقه درست کنین. و نهایتاً از همه ی اینها مهم تر یه کیک ساده و خوشمزه برای عصرانه بچه هاست.


مواد لازم:
کره ١ پیمانه ( در دمای محیط قرار داده شده )
شکر ٢ پیمانه
آرد ٣ پیمانه
تخم مرغ ٤ عدد
.......................
شیر یا آب میوه ١ پیمانه
وانیل ١ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ٣ قاشق چایخوری
نمک ٣ نوک انگشت
خوب چرا به مواد اصلی شیر یا آب میوه اضافه می کنیم؟ به این دلیل که با اضافه شدن این مایعات بافت این شیرینی از کوکی به کیک تبدیل می شه و اضافه کردن بکینگ پودر و نمک هم به این خاطر است که چون توی ایران all purpose flour که خودش بکینگ پودر و نمک رو در خودش داره نیست یا اگه هم باشه همه جا در دسترس نیست, همون آرد ساده رو استفاده می کنیم و در ازای هر پیمانه آرد یک قاشق چای خوری بکینگ پودر و نوک انگشت نمک اضافه می کنیم.

طرز تهیه:
ابتدا فر رو روی ٣٥٠ درجه ی فارنهایت روشن می کنیم. قالب رو چرب کرده کاغذ روغنی می ندازیم. من معمولاً هر دو طرف کاغذ رو چرب می کنم.

کره رو می زنیم تا نرم بشه و بعد شکر رو اضافه می کنیم و برای حدوداً ٨-٦ دقیقه می زنیم تا شکر و کره کاملاً به خرد همه رفته و به شکل کرم در بیان.

تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه می کنیم. نکته ای که اینجا باید رعایت بشه اینه که یه تخم مرغ رو اضافه می کنیم خوب می زنیم و بعد می ریم سراغ تخم مرغ بعدی تا وقتی که مواد کاملاً یه دست بشه.

حالا آرد که با بکینگ پودر و نمک مخلوط و الک کرده ایم رو همراه با شیر به طور متناوب با مواد مخلوط می کنیم، با آرد شروع می کنیم و با آرد هم تموم می کنیم، و هر بار کمی با همزن می زنیم. در نهایت وانیل رو اضافه کرده و یه بار دیگه مایه کیک رو با هم مخلوط می کنیم.


حالا خمیر رو بسته به تعداد قالب هامون بین اونا تقسیم می کنیم و برای اینکه هوای داخل اون خارج بشه دو سه بار قالب رو بلند کرده و آروم به سطح میز کار می زنیم و بعد در فر از پیش گرم شده می ذاریم. همونطور که قبلا هم گفته ام ساعتی که معمولاً برای کیک یا شیرینی ها توی دستورها گفته می شه کاملاً تقریبی است و از یه فر به فر دیگه متفاوت است. زمان این کیک هم حدوداً ٣٠ - ٢٥ دقیقه عنوان شده ولی این زمان برای وقتی که مایه کیک رو توی یک قالب بریزیم تا سه تا فرق می کنه. من چون موادم رو تو یه قالب بزرگ درست کردم حدوداً ٤٠ دقیقه زمان برد.

و کیک ما آماده است :)

تمام مراحل کار همراه با عکس های مرحله به مرحله در وبلاگ موجود است
http://sabzotorsh.blogspot.com/2012/07/1234.html

امیدوارم درست کنین و خوشتون بیاد:)
نوش جان**
نگاره: ‏کیک یک, دو, سه, چهار


کیک ١٢٣٤ مربوط به حوالی قرن ١٨ میلادی است. در واقع مربوط به زمانی می شه که مردم سواد خواندن و نوشتن نداشتن و بهترین راه برای به یاد سپردن دستور العمل و مواد لازم کیک، اسم گذاری اونها بر اساس اندازه های داده شده بوده، که در واقع پاند کیک ها و کاپ کیک ها هم جز این دسته اند.


حالا چرا ١٢٣٤؟؟؟ برای اینکه توی مواد لازم اصلی و پایه به ترتیب :
١ پیمانه کره
٢ پیمانه شکر
٣ پیمانه آرد و
٤ عدد تخم مرغ

داریم که با این مواد در همون سالهای اولیه کوکی های قندی یا کوکی هایی با ماندگاری طولانی درست می کردن که گاهی به خاطر اون بافت سفتی که داشتن حتی تا یک سال هم می تونستن اونا رو نگه دارن. به مرور زمان مواد دیگه ای به مواد پایه اضافه شد که بیکینگ پودر، شیر، آب میوه، ادویه جات و انواع مغز خشکبار متداول ترین اونهاست تا این کیک به شکل کیک امروزی رسید ولی همچنان اسم اولیه ی خودش رو حفظ کرده.این کیک هم خیلی سریع و راحت آماده می شه، هم خیلی با برکت است و تقریباً به دو قالب گرد ٢٥ سانتی نیاز داره، البته من چون همسرم به یاد قدیم کیکهای تخته ای ایران رو دوست داره، اون رو توی ماهیتابه مستطیلی بزرگ درست می کنم و به صورت همون کیک های تخته ای قنادی ها برش می زنم. یه حسن دیگه ی این کیک اینه که از اونجایی که با یه بار درست کردن، دو تا کیک داریم و بافت کیک هم کاملاً نرم و اسفنجی است ( البته به شرط اینکه خیلی توی فر نمونه که خشک بشه) گزینه ی خیلی خوبی برای کیک های تولد است، خصوصاً اگه بخواین دو طبقه درست کنین. و نهایتاً از همه ی اینها مهم تر یه کیک ساده و خوشمزه برای عصرانه بچه هاست.


مواد لازم:
کره ١ پیمانه ( در دمای محیط قرار داده شده )
شکر ٢ پیمانه
آرد ٣ پیمانه
تخم مرغ ٤ عدد
.......................
شیر یا آب میوه ١ پیمانه
وانیل ١ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ٣ قاشق چایخوری
نمک ٣ نوک انگشت
خوب چرا به مواد اصلی شیر یا آب میوه اضافه می کنیم؟ به این دلیل که با اضافه شدن این مایعات بافت این شیرینی از کوکی به کیک تبدیل می شه و اضافه کردن بکینگ پودر و نمک هم به این خاطر است که چون توی ایران all purpose flour که خودش بکینگ پودر و نمک رو در خودش داره نیست یا اگه هم باشه همه جا در دسترس نیست, همون آرد ساده رو استفاده می کنیم و در ازای هر پیمانه آرد یک قاشق چای خوری بکینگ پودر و نوک انگشت نمک اضافه می کنیم.

طرز تهیه:
ابتدا فر رو روی ٣٥٠ درجه ی فارنهایت روشن می کنیم. قالب رو چرب کرده کاغذ روغنی می ندازیم. من معمولاً هر دو طرف کاغذ رو چرب می کنم.

کره رو می زنیم تا نرم بشه و بعد شکر رو اضافه می کنیم و برای حدوداً ٨-٦ دقیقه می زنیم تا شکر و کره کاملاً به خرد همه رفته و به شکل کرم در بیان.

تخم مرغ ها رو دونه دونه اضافه می کنیم. نکته ای که اینجا باید رعایت بشه اینه که یه تخم مرغ رو اضافه می کنیم خوب می زنیم و بعد می ریم سراغ تخم مرغ بعدی تا وقتی که مواد کاملاً یه دست بشه.

حالا آرد که با بکینگ پودر و نمک مخلوط و الک کرده ایم رو همراه با شیر به طور متناوب با مواد مخلوط می کنیم، با آرد شروع می کنیم و با آرد هم تموم می کنیم، و هر بار کمی با همزن می زنیم. در نهایت وانیل رو اضافه کرده و یه بار دیگه مایه کیک رو با هم مخلوط می کنیم.


حالا خمیر رو بسته به تعداد قالب هامون بین اونا تقسیم می کنیم و برای اینکه هوای داخل اون خارج بشه دو سه بار قالب رو بلند کرده و آروم به سطح میز کار می زنیم و بعد در فر از پیش گرم شده می ذاریم. همونطور که قبلا هم گفته ام ساعتی که معمولاً برای کیک یا شیرینی ها توی دستورها گفته می شه کاملاً تقریبی است و از یه فر به فر دیگه متفاوت است. زمان این کیک هم حدوداً ٣٠ - ٢٥ دقیقه عنوان شده ولی این زمان برای وقتی که مایه کیک رو توی یک قالب بریزیم تا سه تا فرق می کنه. من چون موادم رو تو یه قالب بزرگ درست کردم حدوداً ٤٠ دقیقه زمان برد.

و کیک ما آماده است :)

تمام مراحل کار همراه با عکس های مرحله به مرحله در وبلاگ موجود است
http://sabzotorsh.blogspot.com/2012/07/1234.html

امیدوارم درست کنین و خوشتون بیاد:)
نوش جان**‏

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 


توسط خاتون الدوله

با تشکر از فاطمه عزیزم در مامی سایت


مواد لازم:

تخم مرغ : یک عدد


شیر :‌٣/٢ پیمانه


آرد : یک و یک چهارم پیمانه


شکر : ٢ قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر : ١ قاشق چایخوری

 

نمک : خیلی کم

مواد رو با هم مخلوط کنید تا یه مایع غلیظ و صاف به دست بیاد...بعد به هر وسیله ای که می تونید به صورت باریک توی روغن سرخ کنید..

.

من از قیف های پارچه ای استفاده کردم...میشه از مشمع فریزر هم استفاده کرد! به این صورت که مواد رو در اون بریزید و نوکش رو کمی سوراخ کنید...http://khatoonodowle.persianblog.ir/post/118/

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

كيك هويج

كيك هويج
تخم‌مرغ‌ها را نيم ساعت قبل از شروع كار بيرون آورده و در هواي اتاق بگذاريد. سپس تخم‌مرغ‌ها را شكسته و خوب هم بزنيد

مواد لازم : 
تخم مرغ : 4 عدد
آرد سفيد: 2 فنجان 
شكر: 2 فنجان
هويج ريز رنده شده: 3 فنجان
جوش شيرين: نصف قاشق مرباخوری
بكينگ پودر: 2 قاشق مرباخوری
شكر: 2 فنجان
روغن مايع : سه‌چهارم فنجان
نمك: كمی
پودر دارچين: يك قاشق مرباخوری يا 2 قاشق مرباخوری زنجبيل تازه رنده شده يا سه چهارم پودر زنجبيل.
طرز تهيه :
 تخم‌مرغ‌ها را نيم ساعت قبل از شروع كار بيرون آورده و در هوای اتاق بگذاريد. 
سپس تخم‌مرغ‌ها را شكسته و خوب هم بزنيد. 
آرد، شكر، جوش‌شيرين، بكينگ‌پودر و نمك را هم مخلوط كنيد.
سپس دارچين يا زنجبيل را هم ، هر كدام را كه بيشتر ميی پسنديد ، به اين مخلوط اضافه كنيد.
حالا تخم‌مرغ‌ها، هويج و روغن مايع را مخلوط كرده و به مخلوط خشك اضافه‌ و هم بزنيد. 
حالا قالب‌ها را چرب كرده و مقداری آرد درون آن بپاشيد. 
مخلوط را در قالب‌های مخصوص كيك ريخته و آن را در دمای 180 درجه سانتيگراد به مدت 35 دقيقه درون فر بگذاريد.
در مرحله آخر چنگال را داخل كيك فرو كنيد. اگر مواد كيك به چنگال نچسبيد، كيك آماده است. در غير اين صورت 10 دقيقه ديگر به آن فرصت دهيد تا خوب پخته شود.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

مواد لازم:

 • آرد 225 گرم
 • شكر 275 گرم
 • تخم‌مرغ 3 عدد
 • وانيل نصف قاشق چايخوري
 • بكينگ‌پودر 1 قاشق چايخوري
 • كره نرم شده (مارگارين) 125 گرم
 • شير 125 ميلي‌ليتر يا نصف پيمانه

طرز تهيه:
يك قالب 23 سانتي را چرب كنيد و كاغذ بيندازيد. تمام مواد را در يك كاسه بريزيد و با دور كند همزن شروع به زدن كنيد. بعد دور همزن را تا دور متوسط برسانيد تا كاملاً همه مواد با هم مخلوط شود و مايه صاف و يكدستي آماده شود. مواد را در قالب بريزيد و با حرارت 180 درجه سانتيگراد در طبقه وسط فر يك ساعت و نيم اجازه دهيد بپزد، تا هنگامي كه رويه كيك رنگ طلايي شود. 
 توسط : فرناز مقربان

http://hashpazi.ir/cake-karehi-fori.aspx

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

طرز تهیه کیک فنجانی

طرز تهیه کیک فنجانی
شير را اضافه كرده آرد را همراه با بيكينگ پودر به آرامی با مايه مخلوط و در آخر روغن و هل را اضافه كنيد.

مواد لازم :
تخم مرغ : چهار عدد
آرد : دو پيمانه
بيكينگ پودر : يك قاشق مرباخوری
وانيل و هل : به ميزان لازم
روغن مايع و شیر و شکر : از هر کدام يك پيمانه
خامه شيرين شده و فرم گرفته : 200 گرم

طرز تهیه :
ابتدا تخممرغ ها را با شكر و وانيل با همزن برقی زده تا كاملا سفت و غليظ شود. 
شير را اضافه كرده آرد را همراه با بيكينگ پودر به آرامی با مايه مخلوط و در آخر روغن و هل را اضافه كنيد. 
مايه را در قالبهای كوچك مخصوص كيك كه قبلا كاغذ انداختهايد بريزيد و در سينی فر بچينيد. 
در فر با حرارت 175 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقيقه قرار دهيد. سپس از فر بيرون آورده وقتی خنك شد با خامه فرم گرفته شكوفه بزنيد و روي آن را با ترافل تزئين كنيد.

نكته : 
در صورت دلخواه می توانيد كيكها را از بالا به دو قسمت کرده و ما بين آنها خامه بگذاريد. 
خامه شيرين شده را می توان از قنادی فروشی تهيه كرد.


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

  کیک اسفنجی


این دستور یک کیک اسفنجی ساده هست که فوق العاده پوک در میاد من برای تمام تولدها یا

مهمونیها از این پایه کیک استفاده می کنم و همه خیلی خوششون میاد شما هم بهتره امتحان

کنین .


مواد لازم کیک اسفنجی :

تخم مرغ ۴ عدد که به دمای محیط رسیده باشه

روغن مایع یا کره ۲ قاشق سوپخوری (کره باید به دمای محیط برسه)

آرد  ۱۱۵ گرم یا یک پیمانه

شکر ۱۱۵ گرم یا یک دوم پیمانه

وانیل یک چهارم قاشق چایخوری

رنده پوست لیمو ترش ۱ قاشق غذاخوری

بیکین پودر ۲/۱ (نصف) قاشق مرباخوری


طرز تهیه کیک :

فر را یک ربع قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم.

قالب مورد نظر را کاغذ روغنی میندازیم .

سفیده و زرده را از هم جدا می کنیم.

توجه:

۱ـ ظرف سفیده و سر همزن نباید چرب باشه چون باعث میشه سفیده نبنده.بهتره سفیده در ظروفی غیر از پلاستیک زده بشه چون ظروف پلاستیک هر چقدر هم که شسته بشن باز چربی را در خودشون نگه میدارن.

۲ـ زرده نباید داخل سفیده وارد بشه چون باعث میشه سفیده نبنده در صورتی که مقداری زرده به سفیده اضافه شد به کمک پوست تخم مرغ به راحتی اون را از سفیده جدا کنید.

آرد و بیکین پودر را با هم سه بار الک می کنیم.

سفیده ها را با همزن میزنم تا کف کنه نصف شکر را بهش اضافه می کنیم و با سرعت تند همزن میزنیم تا شکل بگیره و از ظرف نریزه و جای همزن روی سفیده باقی بمونه .

توجه:

سفیده باید فقط در یک جهت زده باشه تا فرم بگیره اگر مرتب تیغه همزن را به جهات مختلف بچرخونید آب میندازه و فرم دلخواه را نمی گیره.

زرده ها را میزنیم به همراه شکر و وانیل و رنده پوست لیمو ترش در نیمه زدن روغن مایع یا کره را بهش اضافه می کنیم اینقدر باید هم زده بشه تا کرم رنگ و حجمش دو برابر و کشدار بشه مثل عسل.

زرده را به سفیده اضافه می کنیم آرام و با کمک لیسک و در همون جهتی که سفیده را هم زدیم هر دو را مخلوط می کنیم آرد و بیکین را به آرامی روی مایه در چند نوبت الک می کنیم و به آرامی باز در جهت زدن سفیده با لیسک مخلوط می کنیم همزدن تا وقتی ادامه پیدا می کنه که مواد مخلوط بشن و بلافاصله باید قطع بشه .

مواد را در قالب میریزیم کمی قالب را تکون میدیم که همه جا یکسان مواد پخش بشه بعد در طبقه وسط فر میذاریم به مدت ۴۰-۴۵ دقیقه .

توجه :

یک ربع اول به هیچ عنوان در فر را باز نمی کنیم در غیر این صورت پفش میخوابه بعد از نیم ساعت چون دمای فرهای مختلف متفاوت هست بهتره که حواستون به کیک باشه .

در آخر کار یک سیخ چوبی را در کیک فرو می کنید اگر چیزی بهش نچسبید کیک آماده است .ولی معمولا بعد از مدت ذکر شده کیک آماده است اینا را عنوان کردم برای افرادی که تازه کار هستند و شک و شبهه دارن.

کیک را بیرون میاریم معمولا کیک ها بعد از بیرون اومدن از فر کمی پفشون میخوابه که مسئله ای نیست .

اجازه میدید تا کیک در قالب سرد بشه بعد با کمک یک کارد دور کیک را از قالب جدا می کنیم و کیک را در میاریم و به آرامی کاغذ کیک را می کنیم .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

خامه فرم گرفته

مواد لازم برای خامه فرم گرفته :

خامه ۵۰۰ گرم

توجه:

نصف این خامه باید معمولی و نصف دیگه باید خامه چرب باشه در غیر این صورت خامه بعد از فرم گرفتن شل میشه.

پودر قند ۱۲۵ گرم

توجه:

خامه هر چقدر باشه ۴/۱ اون پودر قند لازم دارید.

وانیل کمی


همه مواد را مخلوط می کنیم احتیاجی به زدن نداره .

۷-۸ ساعت در فریزر میذاریم یا یک شب تا صبح بعد در میاریم میذاریم تا کمی نرم بشه و قابل زدن با همزن بشه .حدود ۵ دقیقه میزنیم بعد کمی بهش استراحت میدیم بعضی ها این اشتباه را می کنند که در این موقع فکر می کنند خامه فرم گرفته و موقع استفاده برای کیک خامه شل میشه به این دلیل است که تکه های کوچک یخ در خامه باقی مونده که وقتی باز میشه خامه را شل می کنه این استراحت برای این است که یخ ها آب بشن بعد از استراحت که حدود ۵ دقیق کافیه دوباره خامه را میزنیم تا فرم بگیره و از ظرف نریزه و جای همزن روی خامه باقی بمونه بعد اون را در یخچال میذاریم وقتی که خواستیم استفاده کنیم در میاریم .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

خامه فرم گرفته

مواد لازم برای خامه فرم گرفته :

خامه ۵۰۰ گرم

توجه:

نصف این خامه باید معمولی و نصف دیگه باید خامه چرب باشه در غیر این صورت خامه بعد از فرم گرفتن شل میشه.

پودر قند ۱۲۵ گرم

توجه:

خامه هر چقدر باشه ۴/۱ اون پودر قند لازم دارید.

وانیل کمی


همه مواد را مخلوط می کنیم احتیاجی به زدن نداره .

۷-۸ ساعت در فریزر میذاریم یا یک شب تا صبح بعد در میاریم میذاریم تا کمی نرم بشه و قابل زدن با همزن بشه .حدود ۵ دقیقه میزنیم بعد کمی بهش استراحت میدیم بعضی ها این اشتباه را می کنند که در این موقع فکر می کنند خامه فرم گرفته و موقع استفاده برای کیک خامه شل میشه به این دلیل است که تکه های کوچک یخ در خامه باقی مونده که وقتی باز میشه خامه را شل می کنه این استراحت برای این است که یخ ها آب بشن بعد از استراحت که حدود ۵ دقیق کافیه دوباره خامه را میزنیم تا فرم بگیره و از ظرف نریزه و جای همزن روی خامه باقی بمونه بعد اون را در یخچال میذاریم وقتی که خواستیم استفاده کنیم در میاریم .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کاپ کیک کدو تنبل (کدو حلوائی) Pumpkin Cup Cake

 

سلام دوستان گلم عید همتون مبارک باشه .

به مناسبت عید و روز تعطیل این پست خوشمزه را براتون میذارم این کاپ

کیک خیلی راحت درست میشه و بافت نرم و پوکی داره .

چون عده ای از دوستان مشکل زدن سفیده را داشتن این دستور را

مناسب دیدم که به راحتی بتونند این کاپ کیک ها را تهیه کنند و در این

روزهای سرد کنار خانواده از طعم دلپذیرش با یک فنجان چای یا قهوه لذت

ببرن .


مواد لازم :

آرد یک و نیم پیمانه

بیکن پودر یک و نیم قاشق چایخوری

کدو تنبل پخته و پوره شده یک پیمانه

روغن مایع یک سوم پیمانه

تخم مرغ 2 عدد

نمک یک چهارم قاشق چایخوری

دارچین یک قاشق چایخوری

شکر یک دوم پیمانه تا یک پیمانه

 

رویه کیک :

 پودر دارچین 1 قاشق چایخوری

شکر 1 قاشق چایخوری


تمام مواد باید به دمای محیط برسه .

آرد و بیکین پودر و نمک و دارچین را با هم سه بار الک کنید .

 تخم مرغ و شکر و روغن مایع و پوره کدو تنبل را با همزن چند دقیقه خوب

بزنید . من اینجا از یک سوم پیمانه شکر استفاده کردم چون کدو تنبلم شیرین بود

حتی میتونید مقدار شکر را از میزان گفته شده بیشتر بریزین تا یک پیمانه .

وقتی مواد خوب مخلوط شد آرد را درون کاسه می ریزیم و با همزن فقط

در حد مخلوط شدن مواد با هم میزنیم .درون قالب های مافین یا هر قالب کاپ کیکی را کپسول میندازیم یا با برس

چرب می کنیم و ازمواد درون قالب می ریزیم تا یک سوم قالب پر بشه .

توی عکس بخاطر براق بودن قالب ها به نظر میاد که قالب پر شده ولی

انعکاس نور هست که باعث این اشتباه میشه .

یک قاشق شکر و یک قاشق پودر دارچینی را که داشتیم با هم مخلوط و

در قالب ها روی مایه کیک بپاشین .


قالب ها را درون سینی فر میذاریم و در فری که از یک ربع قبل با 180 درجه

سانتیگراد گرم شده میذاریم به مدت 25 تا 30 دقیقه کیک آماده هست با

یک خلال چوبی امتحانش کنید و فقط اجازه بدین که روی سطح کیک

طلائی بشه .


بعد از سرد شدن با عسل - خامه فرم گرفته یا یک فنجون قهوه یا چای و

حتی یک اسکوپ بستنی میتونید میل کنید.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

 

 


مواد لازم : 
تخم مرغ 5 عدد
پودر شکر 1 لیوان
شیر یا ماست 1 لیوان ( یا مخلوطی نصف به نصف از هر دو )
مغز گردو نصف لیوان
پوست رنده شده 1 لیمو
ارد 3 لیوان
روغن مایع نصف لیوان
پکینگ پودر 1 ق غ
پودر کاکائو 2 ق غ 
طرز تهیه :
ابتدا ارد را با پکینگ پودر 3 بار الک میکنیم . 
تخم مرغ و شکر را با همزن خوب میزنیم تا به رنگ کرم دربیاد 
بعد به ترتیب روغن مایع - شیر یا ماست - گردو- و پوست لیمو رو علاوه میکنیم 
بعد ارد را اضافه کرده و زیاد هم نمیزنیم و بعد قالب مورد نظر را چرب کرده ارد میپاشیم و بعد نصف مایع کیک رو توش میریزیم و بعد مابقی مایه کیک رو با 2 ق غ پودر کاکائو مخلوط کرده و روی لایه قبلی میریزیم .قاشق رو تو مایه کیک فرو میبریم با فاصله های ۲ سانتی تا وقتی کیک پخت مثل شکل بالا دربیاد .  و تو فر از قبل گرم شده میپزیم و از فر که دراوردیم میزاریم ولرم بشه بعد از تو قالب در میاریم .

  


+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

 

 

مواد لازم :

آرد برنج ۵ ق غ

تخم مرغ ۵ عدد

پودر شکر ۵ ق غ

مواد لازم برای شربت :

شکر ۲ لیوان

آب ۲ لیوان

ا برش کوچک لیمو

طرز تهیه :

۱ : ابتدا شربت را حاضر میکنیم شکر و اب را در قابلمه ریخته و میجوشونیم زیاد غلیظ نشده لیمو رت داخلش انداخته و از روی حرارا ت برمیداریم تا سرد شود بعد از سرد شدن لیمو را برمیداریم ( برای ریختن روی کیک باید شربت خنک باشد)

۲ : زرده و سفیده ها را از هم جدا کرده و پودر شکر را روی زرده ها ریخته با همزن میزینیم تا به غلظت ماست برسد .

۳ : روی سفیده ها خیلی کم نمک ریخته و میزینم تا از ظزفمون نریزد و شکل پره های همزن روش بمونه.

۴ : روی زرده ها ۱ ق آرد برنج و ۱ قاشق از سفیده ها گذاشته و با همزن میکس میکنیم بعد دوباره ۱ قاشق ارد برنج و ۱ قاشق سفیده الی اخر ....

۵ : قالب کیک را چرب کرده و ارد میپاشیم و مواد کیک را داخلش ریخته .

۶ : فر را با درجه ۱۷۵ از قبل گرم میکنیم و کیک را به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه میپزیم .

۷ : از فر که در اوردیم ۲- ۳ دقیقه صبر میکنیم و بعد همانطور که کیک در قالب هست شربت را روش ریخته و زمانی که شربت به خرد کیک رفت از قالب در اورده برش میزنیم وبا بستنی یا خامه و کرم شانتی سرو میکنیم .


+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

این دستور بسیار راحته و نیاز به داشتن ترازو هم ندارید

کیک کشمشی

http://lilian2323.persiangig.com/image/raisin-cake-su-1694241-l.jpg

مواد لازم :

کشمش   2 پیمانه

ارد          4 پیمانه

شکر       2 پیمانه

کره        1/2 پیمانه 

بیکینگ پودر   1.5 قاشق جای

دارجین        1 قاشق چای

پودر هل     1 قاشق چای

پودر کاکائو   1 قاشق چای

اب     3 پیمانه


طرز تهیه :

کشمش ها را همراه با اب در قابلمه مناسبی ریخته و رو حرارت می گذاریم تا اب بجوش بیاید و کشمش ها نرم شوند ( حدودا 10 دقیقه ) از رو حرارت برمی داریم و کره را اضفه می کنیم و صبر می کنیم تا کمی خنک شوند سپس شکر را اضافه می کنیم

در کاسه ایی بزرگ ارد و ادویه ها را با هم مخلوط می کنیم و بیکینگ پودر را اضافه می کنیم  و به مخلوط فوق اضافه می کنیم

قالب مستطیل 30 * 40 را چرب می کنیم و کف ان کاغذ رو غنی می اندازیم فر را روی دمای 165 درجه گرم می کنیم و کیک را به مدت 45 دقیقه می پزیم

* میزان این کیک زیاد است مس توانید مواد را نصف کنید .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

مواد لازم:

آرد: 2 پ

شکر: 1 پ

شیر: یک و نیم پ

تخم مرغ: 1 دونه

روغن: نصف پ

بیکینگ پودر: 2 ق م

وانیل: یک چهارم ق چ

طرز پخت:

همه مواد رو بیرون از یخچال بذارین تا همدما بشن با هم. فر رو روشن کنین و بذارین با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) گرم بشه. قالب رو چرب و آردپاشی کنین. آرد و بیکینگ پودر و با هم مخلوط و 3 بار الک کنین.

شکر، تخم مرغ، وانیل و روغن رو خوب خوب با همزن بزنین

تا کرم رنگ بشه

شیر رو بهش اضافه کنین و به هم زدن ادامه بدین

آرد رو هم کم کم اضافه کنین و مواد رو مخلوط کنین

توی قالب بریزین (رسپی می گه ترجیحا قالب وسط سوراخدار...من چون می خواستم تزئین کنم توی قالب معمولی ریختم) ..مایه این کیک، تقریبا شل و روون هست

بذارین داخل فر، طبقه پایین با دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتی گراد) به مدت نیم ساعت...بازم می گم خودتون چک کنین..فر من 40 دقیقه طول کشید

بعد از پخت و خارج کردن از فر، بذارین کمی از دما بیفته و بعد روی توری بذارین تا خوب خنک بشه

برای کیک عصرونه با چای هم عالیه بدون خامه و تزیین. اما من چون مناسبت داشتم رفتم سراغ تزیینش.

اگه قصد تزیین دارین با چاقوی بلند و اره ای یه لایه از روی کیک رو بردارین تا سطح صافی رو برای کار داشته باشین

برای تزیینش هم از هرچیزی که دلتون خواست می تونین استفاده کنین..من این بار دیگه لاش رو چیزی نذاشتم و برای آیسینگ هم حدود 120 گرم شکلات سفید رو بن ماری کردم (خرد کردم و توی ظرف ریختم و ظرف رو روی یه ظرف آب که روی حرارت بود گذاشتم) وقتی آب شد..از روی حرارت برداشتم و کمی که خنک شد کمتر از 50 گرم خامه هم بهش اضافه کردم و خوب هم زدم

و  اطراف و سطح کیک رو باهاش کاور کردم

روش هم خطوطی رو با شکلات سیاه انداختم و با مربای زغال اخته تزیین کردم و گذاشتم توی یخچال ..

ساده و سریع و راحت به دلیل کمبود وقت و امکانات و تنبلی در رفتن برای خرید!!!

اگه خواستین از روز قبل کیک رو آماده کنین، سلفون بکشین و توی یخچال بذارین ... با چای واقعا چسبید

هرقدر مقدار خامه برای آیسینگ رو بیشتر کنین، رویه لطیفتری دارین و اگه بخواین مثه شکلات سفت بشه و ببنده کمتر خامه بریزین..اینی که من درست کردم تقریبا مثه خود شکلات شد و موقع کاور هم خیلی خوب خودش رو گرفت

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 


تخم مرغ/ 3 عددبزرگ (پیمانه این دستور 200 میلی هست)
روغن مایع/ 1 لیوان
ماست/ 1 لیوان
پودر قند/ یک و نیم لیوان
وانیل مقداری(4/1 ق چ)
بکینگ پودر/ نصف قاشق سوپخوری
ارد/ 3 لیوان
کاکائو/ 5-6 قاشق سوپخوری

قالب رو با روغن جامد( یا کره)چرب کنید. آرد پاشی کرده و آرد اضافی را بتکانید و تا اماده شدن مواد کیک قالب رادر یخچال بگذارید.قالب گرد میان تهی
فررادر 175-180 درجه تنظیم کنید.
*روغن وشکررا خوب مخلوطش کنید.
*تخم مرغهارایکی یکی اضافه و هر بار بعد از اضافه کردن با همزن خوب بزنید.
*ماست هم اضافه و همنطور وانیل.
*ارد را با ب پ الک کنید. و در 3 مرحله بدون استفاده از همزن اضافه کنید. یک دور با دور تند همزن به مدت 3-4 ثانیه سریع بزنید و همزن را خاموش کنید.
*از این مایه 3-4 ق با کاکائو در دست خمیر درست کنید.
*نصف مایه کیک را در قالب بریزید.
*خمیر کاکائویی را که در دست لوله کرده اید. دور تا دور در وسط مایه کیک قرار دهید. (از کناره ها به یک اندازه بمونه)
حالا بقیه مایه کیک رو بریزید و قالب رادر فر بگذارید.به مدت40-45 دقیقه

***نکته ای که باعث میشود قسمت کاکائویی ته نشین نشود سفت بودنش است.
***با هر دستور دیگری غیر از اسفنجی هم میتوانید درست کنید.(از نوع کیک صبحانه و...)
------------------------------​----------------------
من زیاد کاکائو نزدم تا تلخ نشه.بنابراین خمیر کاکائوییم خیلی سفت نشد. قبلش کاکائو رو با کمی آب و شکر مخلوط کردم.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  | 

کیک نارگیل

اگه شما هم مثل من عاشق نارگیل هستین، شک نکنین واسه درست کردن این کیک خوشگل و فوق العاده خوشمزه ه ه ه

مواد لازم:

آرد: ۲ پیمانه  
شیر: ۱ پیمانه
کره:۱ پیمانه 
 تخم مرغ : ۳ عدد 
شکر: ۱ و ۱/۳ پیمانه
اسانس بادام : ۱و ۱/۲ ق چ
وانیل: ۱ و ۱/۲ ق چ
پودر نارگیل درشت: به مقدار لازم
پودر نارگیل  ریز: ۱ پیمانه
بکین پودر: ۱ ق چ
بکین سودا یا جوش شیرین یا نمک میوه: ۱ ق چ

طرز پخت:

طبق معمول، موادتون رو 1 ساعت قبل بیرون از یخجال بذارین تا همدما بشن. آرد و بیکینگ و نمک میوه رو با هم مخلوط و 2، 3 بار الک کنین. فر رو روشن کنین تا گرم بشه. قالبتون رو چرب و آردپاشی کنین یا کاغذ روغنی بکشین توش. خب.....بسم اله..بریم شروع کنیم!

کره که نرم شده با شکر خوب بزنین تا کرم  رنگ بشه و بعد تخم مرغها رو یکی یکی اضافه و مخلوظ کنین

وانیل و اسانس بادام (اگه ندارین اصلا نگران نباشین، منم نداشتم!!) رو بریزین و مخلوط کنین.

شیر رو در 3 مرحله به مواد اضافه کرده . هم یزنین.

مخلوط آرد رو کم کم اضافه کنین وآروم هم بزنین

پودر نارگیل ریز رو هم به جمع دوستان اضافه کنین و خوب مواد رو مخلوط کنین

مایه کیک رو توی قالب بریزین و بذارین طبقه وسط فر، با حرارت 170 درجه به مدت 50 دقیقه بمونه. (چند بار بگم کیکتون رو چک کنین.فرها با هم فرق میکنه!)

بعد از اینکه از پخت کیک مطمئن شدین اجازه بدین کیک خنک بشه و بعد از قالب خارج کنین.

یکمی خامه روی کیک بکشین. خیلی کم..فقط واسه ایجاد چسبندگی

و پودر نارگیل درشت روش بریزین. می تونین خود نارگیل رو بگیرین و بشکنین و رنده درشت کنین. همسری رو فرستادم دنبال نارگیل، یافت نکرد واسه همین من از همون پودر نارگیل ریز، استفاده کردم. خوب بود اما مطمئنم با نارگیل تازه 100 برابر بهتره و خوشگل تر.

میتونین شکلات روش رنده کنین

اینم نمای بغل

پفش هم خوب بود. ببینین

من چند تا شاتوت هم روش گذاشتم

اینم برش خورده ش...واسه اینکه ببینین بافتش عالی بود

مرسی از لیلا جون واسه دستور این کیک فوق العاده........بازم میگم اگه عطر و طعم نارگیل رو دوست دارین، این کیک رو از دست ندین. همسری و مهمونمون هم کلی خوششون اومده بود.

نوش جونتون

http://hanichef.blogfa.com/post-85.aspx

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  |